Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 21. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vysočan nemusí městu Jihlava vracet dotaci přes 1,1 milionu korun

Vysočan nemusí městu Jihlava vracet dotaci přes 1,1 milionu korun

Vysočan nemusí městu Jihlava vracet dotaci přes 1,1 milionu korun

11.9.2012 16:53, Zdroj: ČTK

Jihlava - Horácký soubor písní a tanců Vysočan nemusí městu vracet dotaci přes 1,1 milionu korun. Rozhodlo o tom dnes jednohlasně městské zastupitelstvo. Soubor měl dotaci vrátit kvůli chybám zjištěným při kontrole jeho hospodaření. Zastupitelé uváděli, že hlasují pro odpuštění sankce hlavně kvůli bezmála šedesátileté tradici souboru. Platba by podle nich byla pro soubor likvidační.

Odpuštění 1,1 milionu doporučila rada města. "Vzhledem k tomu, že nedošlo k obohacení nikoho a vzhledem k velké tradici tohoto souboru," zdůvodnil primátor Jaroslav Vymazal (ODS). Debatujícím zastupitelům vadilo to, že se vedení souboru neomluvilo za dřívější výpady proti kontrolujícím úředníkům města. "Oceňuji to, že platí padni komu padni. To padlo na ikonu Vysočan," řekl Pavel Šlechtický (KSČM). Zároveň uvedl, že je pro, aby Vysočan částku neplatil, protože by ho to zničilo.

Město od souboru požadovalo vrácení dotace za minulé tři roky, celkem 1,2 milionu korun. Prominutí se týká pouze částky, která byla řádně použita, řekl Vymazal. Jedno pochybení v hospodaření souboru ale bylo závažnější a město ho nechalo prošetřit policií. Týkalo se faktur za dopravu do zahraničí celkem za 75.000 korun.

Soubor měl v červnu 108 členů. Vyjádření jeho vedení se ČTK nepodařilo získat. Jan Havel z místa předsedy odstoupil a soubor teď vede výbor sdružení. Kontaktní telefon zvedla žena, která odmítla uvést jméno. "Výbor se ještě nesešel, musíme se poradit, co dál. Víc vám nebudu říkat," řekla.

Podle vyjádření jihlavské policie je bývalý vedoucí souboru kvůli fakturám za dopravu podezřelý ze spáchání dotačního podvodu. Škoda, kterou způsobil, převýšila 75.000 korun. Případ řeší kriminalisté ve zkráceném přípravném řízení.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.1 + 34.4) *

Zpět na přehled