Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Výsledky generálky státních maturit budou dle ministra známy dřív

Výsledky generálky státních maturit budou dle ministra známy dřív

Výsledky generálky státních maturit budou dle ministra známy dřív

14.10.2010 14:29, Zdroj: ČTK

Výsledky zkušebních státních maturit budou známy dřív než původně očekávaného 3. listopadu. Dřívější zveřejnění umožní hladký průběh generálky. Podle ministra školství Josefa Dobeše se vyskytly jen menší problémy, v jednu chvíli byla například přetížena krizová linka, při ostrých maturitách proto organizátor zkoušky zvýší počet operátorů na dvojnásobek. Ministr to dnes řekl novinářům v Brně.
   

Podle Dobeše by se do termínu ostrých maturit měly také odstranit některé administrativní složitosti. Úsměv na školách prý vzbuzuje například, když učitelé jednotlivé zkoušky zadávají podle dané osnovy. Podle Dobeše to vyznívá školometsky. "Kalkulačky, slovníky, to je také něco k úvaze," uvedl.
   

 Dobeš si maturitu prohlédl v brněnském Biskupském gymnáziu. Ředitel Karel Mikula dnes ocenil, že se generálka uskutečnila, i když ne u všech předmětů. "Doufám, že se projekt očistí a bude lidštější," uvedl. Nejvíc chyb prý vidí ve zkoušce z češtiny, a to i věcných chyb v testech. Dobeš dnes kritiku odmítl. Podobná debata se prý vedla 14 let. "Vznikl tu nějaký konsenzus, jsou tu někteří odborníci, kteří to takto nastavili, a já jsem spíše příznivcem toho praktického vyzkoušení než zavedení dalších pěti let teorií," uvedl.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

JÁJA 4.11.2010 17:38

JAK JE MOŽNÉ, ŽE JEŠTĚ NEMÁME VÝSLEDKY MATURIT VE ŠKOLE??? TO TAKHLE BUDE I V KVĚTNU???


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.7 + 42.3) *

Zpět na přehled