Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Výslechem expremiéra Nečase pokračuje soud s jeho manželkou Janou

Výslechem expremiéra Nečase pokračuje soud s jeho manželkou Janou

Výslechem expremiéra Nečase pokračuje soud s jeho manželkou Janou

15.4.2015 04:04, Zdroj: ČTK

Praha - Výslechem expremiéra Petra Nečase (ODS) pokračuje soud v kauze údajného zneužití vojenské tajné služby, ze kterého je obžalovaná jeho manželka Jana, dříve Nagyová. Podle obžaloby nechala v roce 2012 sledovat tehdejší Nečasovu manželku Radku, když na ni sháněla kompromitující materiály. Výpověď před Obvodním soudem pro Prahu 1 by se měla odehrát kvůli utajovaným informacím bez veřejnosti.

Nečasův výslech by mohl být zásadní, protože není jasné, kdo sledování nařídil. Již dříve zazněly informace, že to byl právě Nečas. Expremiér odmítl vypovídat před policií a vysvětlení chce podat u soudu. Případ je podle něj vymyšlený a jde o politickou kauzu.

Podle obžaloby zařídila na podzim roku 2012 tehdy Nagyová sledování Radky Nečasové kvůli osobním zájmům - chtěla prý získat kompromitující materiály kvůli svému tehdy ještě utajenému vztahu s Nečasem. Údajně nechala ještě následující rok na jaře sledovat některé pracovníky úřadu vlády.

Policie zadržela Nagyovou a další vysoce postavené úředníky v polovině června 2013. Kauza vedla k pádu vlády a Nečas se později s Nagyovou oženil.

Advokát Jany Nečasové Eduard Bruna již dříve řekl, že jeho klientka údajně chtěla akcí chránit rodinu Nečase, protože se k ní dostaly informace o jejím ohrožení. Radka Nečasová se prý zřejmě mohla dostat do vlivu jehovistů.

Dále jsou v případu obžalovaní dva bývalí ředitelé rozvědky Ondrej Páleník a Milan Kovanda a zpravodajec Jan Pohůnek. Čtveřici hrozí pětileté vězení za zneužití pravomoci. Vojenští důstojníci tvrdí, že akce nebyla sledováním, ale že operativci prověřovali podezření týkající se rodiny premiéra, které přišlo "z nejvyšších míst".

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.9 + 4.4) *

Zpět na přehled