Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Výše finančního vyrovnání mezi ministerstvem dopravy a dodavatelem registru vozidel bude v nejbližších dnech

Výše finančního vyrovnání mezi ministerstvem dopravy a dodavatelem registru vozidel bude v nejbližších dnech

Výše finančního vyrovnání mezi ministerstvem dopravy a dodavatelem registru vozidel bude v nejbližších dnech

24.10.2012 11:50, Zdroj: vz24.cz

Ministerstvo dopravy připravuje smlouvu, v níž bude jasně určeno, kolik dostane peněz od firmy ATS - Telcom jako vyrovnání za škody, které způsobil nefunkční registr vozidel. Měla by být známa v řádu několika dní. Uvedl to Mediafax.

Ministerstvo také systém v několika ohledech vylepšilo, aby se s ním mohlo lépe pracovat. "Aplikační změny jsme zavedli i na základě přání, připomínek a reakcí úředníků tak, aby jim usnadnily jejich práci," prohlásil ministr Pavel Dobeš (LIDEM).

Přibyla například změna týkající se exportu údajů o vozidle; nově je možnost exportu informací o vozidle – včetně seznamu operací, jež jsou s vozidlem prováděny. Dále se nabízí možnost vytištění karty vozidla při jejím zobrazení přímo z webového prohlížeče nebo možnosti formátů pro vkládání údajů technických popisů. "Úředníkům určitě pomůže rozšíření číselníku Druh RZ o položku s názvem Trvale manipulační. Zároveň je hotové přetažení trvale manipulačních značek z bývalých okresních databází do centrální databáze, což se projeví na lepší kvalitě dat v registrů," doplnil Dobeš.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.9 + 32.4) *

Zpět na přehled