Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Výbor pro obranu zpovídal kandidáta na šéfa rozvědky Berouna

Výbor pro obranu zpovídal kandidáta na šéfa rozvědky Berouna

Výbor pro obranu zpovídal kandidáta na šéfa rozvědky Berouna

1.10.2014 18:28, Zdroj: ČTK

Praha - Poslanci sněmovního výboru pro obranu na utajeném jednání zpovídali exzpravodajce Jana Berouna, napsal dnes server Lidovky.cz. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) prý prosazuje Berouna jako nového ředitele Vojenského zpravodajství. Server odkazuje na informaci člena výboru Antonína Sedi.

Zasedání se odehrálo v utajovaném režimu a Beroun odpovídal na dotazy nposlanců, řekl Lidovým novinám Seďa. Výbor se podle něj musí k návrhu vyjádřit, a pak rozhodne vláda.

Stropnický letos v dubnu uvedl, že chce mít do konce června analýzu fungování VZ, na jejímž základě vybere kandidáta na nového ředitele rozvědky. Výběr prý zpozdilo udělování prověrky pro ministrova poradce Berouna, který měl analýzu na starost.

Vojenské zpravodajství (VZ) zatím dočasně vede generál Rostislav Pilc. Dřívější šéf Milan Kovanda byl postavený mimo službu loni poté, kdy vypukla aféra týkající údajného zneužití VZ Janou Nečasovou, dříve Nagyovou. Kromě nich je v případu obžalovaný Kovandův předchůdce Ondrej Páleník a zpravodajec Jan Pohůnek. Obvodní soud pro Prahu 1 byl měl podle zjištění ČTK příští týden určit, kdy začne hlavní líčení v kauze. Čtveřici hrozí za zneužití pravomoci až tříleté vězení.

Podle žalobců zneužila v roce 2012 Nagyová, šéfka kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase, zpravodajce ke sledování Nečasovy manželky Radky. Kauza vedla k pádu jeho vlády. Nečas se později s Nagyovou oženil.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.5 + 0.2) *

Zpět na přehled