Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 24. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Výbor přerušil jednání o Rathovi, poslanci vyjeli za ním

Výbor přerušil jednání o Rathovi, poslanci vyjeli za ním

Výbor přerušil jednání o Rathovi, poslanci vyjeli za ním

22.5.2012 11:00, Zdroj: ČTK

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor přerušil dnes dopoledne jednání ve sněmovně o stíhání poslance Davida Ratha (dříve ČSSD). Poslanci vyjeli za ním, chtějí ho vyslechnout. Předseda výboru Bohuslav Sobotka novinářům řekl, že se s Rathem sejdou od 10:30 v zařízení ministerstva vnitra Spiritka v přažském Břevnově. Rath tam byl dopraven z vazební věznice v Litoměřicích.

"Vyhověli jsme nabídce státního zastupitelství a výbor teď bude pokračovat v jednání od 10:30 v zařízení ministerstva vnitra Spiritka v Praze. Tam by měl být také dopraven poslanec David Rath, aby se mohl osobně zúčastnit jednání výboru," řekl novinářům jeho předseda Bohuslav Sobotka.

Členové výboru se sešli ráno ve sněmovně. Podle informací ČTK zhlédli i videozáznam z Rathova zadržení. Potom, co Ratha vyslechnou, se prý vrátí do sněmovny.

Zařízení Spiritka spravuje organizace s názvem Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra. Na svých webových stránkách uvádí, že jde o klášterní usedlost kdysi obklopenou rozsáhlými vinicemi. Toto zařízení nabízí kromě ubytování také několik salonků k jednání i bar nebo venkovní zahradu s altánem a grilem.

Podle ministerstva vnitra je hlavní činností objektu zajištění předem dohodnutých a písemně objednaných služebních akcí jednotlivých odborů a složek ministerstva, policie a hasičů. Jde zejména o zajišťování pracovních porad, aktivů, školení, seminářů, tiskových konferencí, společenských událostí a významných akcí.
Policie viní Ratha z přijetí sedmimilionového úplatku. Ačkoli politik vinu popírá a za případem vidí politiku, očekává se, že se výbor postaví za pokračování Rathova stíhání. Definitivní rozhodnutí učiní s doporučením výboru sněmovna na nejbližší schůzi, tedy s největší pravděpodobností 5. června.

Poslanec už dříve podal standardní stížnosti proti vazbě i stíhání, nyní i ústavní stížnost. V případu jsou stíháni další čtyři muži a tři ženy za podplácení, poškození finančních zájmů EU a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Skupina údajně zmanipulovala výběrové řízení na rekonstrukci buštěhradského zámku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.2 + 34.6) *

Zpět na přehled