Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Výbor přerušil do ledna projednávání nového zákona o zakázkách

Výbor přerušil do ledna projednávání nového zákona o zakázkách

Výbor přerušil do ledna projednávání nového zákona o zakázkách

2.12.2015 10:57, Zdroj: ČTK

Praha - Sněmovní výbor pro veřejnou správu přerušil do ledna projednávání nového zákona o zadávání veřejných zakázek. Poslanci budou mít nyní čas na podávání pozměňovacích návrhů. Zcela nový zákon mimo jiné přidává zadavatelům nová kritéria, podle nichž se budou moci rozhodovat o kvalitě nabídek, a nebudou tak muset pokaždé rozhodovat podle nejnižší nabídnuté ceny.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová již při prvním čtení ve Sněmovně zdůrazňovala, že zákon musí vstoupit v účinnost do 18. dubna příštího roku, protože do té doby musí Česko přejmout do zákona tři evropské směrnice. Předsedkyně výboru Milada Halíková (KSČM) dnes řekla, že spěch dosud žádnému zákonu neprospěl a že by neprospěl tedy ani této nové předloze. Petr Bendl (ODS) poukázal na to, že zatímco dosavadní zákon o zakázkách má asi 160 paragrafů, nový zákon jich má 278.

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj před poslanci připomněl případ z posledních týdnů, kdy úřad obdržel asi 20.400 podnětů na přezkoumání údajných chyb v zakázkách. Úřad bude muset nyní tyto podněty přezkoumat a dostává se tím podle něj do krizové situace. Rafaj proto požádal poslance, aby zvážili, zda by se nemělo podání podnětu zpoplatnit například stokorunou. "Pak nikdo 20.000 podnětů nepodá," poznamenal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Marek Bena 7.12.2015 15:58

Dobrý den,

že se mezi lidmi, kteří toho o veřejných zakázkách vědí asi tolik, jako já o gama noži, šíří fámy o povinném zadávání pouze dle hodnotícího kritéria nejnižší nabídkové ceny, asi nikoho nepřekvapí.

Překvapením je pokud se taková dezinformace a fabulace objeví v článku na webových stránkách, které mají podtitul "denní zpravodajství o veřejných zakázkách".

Které ustanovení stávajícího zákona určuje zadavatelům "muset pokaždé rozhodovat podle nejnižší nabídnuté ceny"?

Ale třeba to nějak napravíte ...

Díky a pěkný den,
Marek Bena


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.3 + 31.5) *

Zpět na přehled