Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Výběrové řízení na šéfa lesů trvá dlouho, zdůvodnilo ministerstvo

Výběrové řízení na šéfa lesů trvá dlouho, zdůvodnilo ministerstvo

Výběrové řízení na šéfa lesů trvá dlouho, zdůvodnilo ministerstvo

27.6.2018 10:59, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr zemědělství v demisi Jiří Milek (za ANO) vypsal výběrové řízení na generálního ředitele Lesů ČR poslední den před příchodem nové vlády proto, že proces výběrového řízení trvá dlouho. Vyplývá to z dnešního vyjádření tiskového oddělení ministerstva. Dnes do funkce nastupuje nový ministr Miroslav Toman (za ČSSD), který v úterý dal najevo ohledně vypsání řízení překvapení. Milek dříve řekl, že nechá hledání nového ředitele po Danielu Szórádovi na svém nástupci.

"Ministr Milek vypsal výběrové řízení na pozici generálního ředitele státního podniku Lesů České republiky, protože proces výběrového řízení trvá dlouho. Kalamitní situaci v lesích je potřeba urychleně a systematicky řešit. Konečný výběr ředitele provede nastupující ministr Miroslav Toman," sdělilo ČTK ministerstvo.

Adepti na nového ředitele se mohou do výběrového řízení hlásit do 11. července. Měli by dodat desetistránkovou koncepci řízení podniku, musí mít vysokoškolské vzdělání lesnického nebo ekonomického zaměření, minimálně pět let praxe v oboru lesního hospodaření, alespoň tříletou praxi ve vrcholové řídící pozici a musí znát zákon o lesích, o vodách nebo o státním podniku.

"Pan budoucí ministr je trošku překvapený tím, že to současný pan ministr udělal, nicméně to bere na vědomí a doufá, že všechno proběhne v pořádku," řekla v úterý ČTK Dana Večeřová, mluvčí Potravinářské komory ČR, které je Toman prezidentem. Podle ní by měly být požadavky na nového ředitele v pořádku, výběrové řízení by se tak rušit nemělo.

Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi. Na podnik míří v poslední době kritika za to, že zanedbaly preventivní opatření proti šíření kůrovce, zvláště na Moravě. Po svém odvolání Szórád odmítl, že by kvůli jeho řízení podnik nezvládal likvidaci kůrovcové kalamity. Problém se podle něj netýká pouze lesů ve správě Lesů ČR, ale všech vlastníků lesů, a to i v sousedních zemích. Vedením podniku je nyní pověřen ředitel lesního a vodního hospodářství Lesů ČR Tomáš Pospíšil.

Lesy ČR většinu prací v lesích i prodej dřeva zadávají soukromým firmám prostřednictvím každoročních pětiletých tendrů zhruba pro pětinu území. Největšími obchodními partnery Lesů ČR jsou skupina Uniles z holdingu Agrofert a dále firmy Stora Enso Wood Products Ždírec, Kloboucká lesní, Lesní společnost Ledeč nad Sázavou a Jihozápadní dřevařská.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.2 + 3.8) *

Zpět na přehled