Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » VV chystají trestní oznámení kvůli krádežím v Lesích ČR

VV chystají trestní oznámení kvůli krádežím v Lesích ČR

VV chystají trestní oznámení kvůli krádežím v Lesích ČR

12.4.2011 08:28, Zdroj: ČTK

Věci veřejné(VV) podle LN chystají trestní oznámení, ve kterém chtějí rozkrýt, jakým způsobem docházelo ve státním podniku Lesy ČR ke 'krádežím za bílého dne'. O praktikách prý věděl nejen současný ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS), ale i generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora. Ani jeden z nich však nekonal, a proto mají oba odejít, píšou LN s odvoláním na VV.
    

"V současné době dokončujeme právní analýzu. Trestní oznámení podáme tento týden, ve středu nebo ve čtvrtek," řekl LN poslanec VV Josef Novotný. Odvolání ministra Fuksy již o víkendu žádal předseda VV Radek John, ten však neuvedl konkrétní pochybení, kvůli kterému by měl ministr odejít.
    

"Trestní oznámení se bude týkat nakládání s prostředky Lesů ČR. Ukážeme v něm, jakým způsobem se ve státních lesích kradlo a jak na to právníci upozorňovali," řekl LN Novotný s tím, že zatím nemůže být konkrétnější. "Bude to o tom, co říkal Knetig o Drobilovi, o tom, jak se v lesích kradlo za bílého dne," dodal Novotný pro Lidové noviny.
    

Kauza "krádeží za bílého dne" propukla loni v prosinci poté, co byla zveřejněna nahrávka tehdejšího šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka. Ten si nahrál rozhovor s Martinem Knetigem, poradcem tehdejšího ministra životního prostředí Pavla Drobila. Podle Knetiga prý v době, kdy byl Drobil předsedou dozorčí rady Lesů ČR, docházelo v podniku ke "krádežím za bílého dne". Později sice svoje slova odvolal, ale Drobil ve funkci ministra skončil, připomínají LN. "Požadujeme i odchod ministra zemědělství Fuksy, protože o těchto věcech věděl, ale nekonal. Budeme také žádat odvolání generálního ředitele Lesů ČR Sýkory, protože nese za špatné hospodaření s majetkem Lesů ČR zodpovědnost," řekl Lidovým novinám Novotný.
    

Podle ministerstva i firmy je však takového trestní oznámení účelové a Fuksa ani Sýkora se žádného pochybení nedopustili. Podle mluvčí ministerstva zemědělství Terezy Dvořáčkové Fuksa na výroky o údajných zlodějnách reagoval zadáním auditu hospodaření v lesích, který nezjistil žádná pochybení. "Pro jistotu na tento audit navazuje ještě probíhající protikorupční audit," dodala pro dnešní Lidové noviny Dvořáčková. Nařčení z nepoctivých praktik opakovaně odmítly i Lesy České republiky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.8 + 31.6) *

Zpět na přehled