Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vsetínská radnice odložila změny jízdných řádů MHD

Vsetínská radnice odložila změny jízdných řádů MHD

Vsetínská radnice odložila změny jízdných řádů MHD

11.6.2019 15:14, Zdroj: ČTK

Vsetín - Vsetínská radnice odložila změny jízdních řádů městské hromadné dopravy (MHD), které plánovala na letošní červen. Důvodem jsou letní uzavírky komunikací a chybějící informace o podobě příměstské dopravy, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).

Město chtělo posílit návaznost MHD na příměstskou dopravu, kterou zajišťuje Zlínský kraj. "V tuto chvíli máme informace, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil Zlínskému kraji výběrové řízení na dodavatele příměstské autobusové dopravy. Kvůli vzniklé situaci momentálně nemáme informace, jaká bude podoba nových jízdních řádů příměstské dopravy, proto musíme vyčkat," uvedl Růžička.

Další komplikací jsou podle něj plánované uzavírky silnic. "Během prázdnin proběhne výstavba okružní křižovatky na Ohradě u 'Skláře'. Dojde k dočasným změnám v trasách autobusových linek a další změny v jízdních řádech by situaci ještě více zkomplikovaly," uvedl starosta.

Nové jízdní řády, které by měly zajistit větší hustotu spojů a lepší návaznost linek i na vlakovou dopravu, budou zavedeny ve chvíli, kdy bude známa podoba jízdních řádů příměstské dopravy a stabilizuje se dopravní situace ve městě. "V dostatečném předstihu se také uskuteční veřejné projednávání nového systému s občany města," uvedla mluvčí města Jana Raszková.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.0 + 5.1) *

Zpět na přehled