Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vsetín podal rozklad proti pokutě od antimonopolního úřadu

Vsetín podal rozklad proti pokutě od antimonopolního úřadu

Vsetín podal rozklad proti pokutě od antimonopolního úřadu

11.5.2010 09:45, Zdroj: ČTK

Vsetín podal rozklad proti stotisícové pokutě od antimonopolního úřadu (ÚOHS) za údajné chyby při zadávaní dodatků k tendru na logistické centrum odpadů. Radnice podle ÚOHS zadala dodatky v hodnotě kolem 18 milionů korun bez soutěže přímo vybranému uchazeči, aniž k tomu prý byly splněny podmínky. Vedení města je ale přesvědčeno, že zakázka byla realizována v souladu se zákonem a antimonopolnímu úřadu to dokládá právním rozborem, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Eva Stejskalová.

"Vnitřní právní šetření ukázalo, že jsme v dané situaci nemohli postupovat jinak, zakázka byla podle našeho názoru v souladu se zákonem a ke spáchání správního deliktu nedošlo," poznamenal právník radnice Robert Rafaj. Opírá se mimo jiné i o judikaturu samotného ÚOHS, který se nyní bude rozkladem zabývat. "Může na jeho základě správní řízení zastavit a rozhodnutí o pokutě zrušit," přiblížila Stejskalová.

Antimonopolní úřad uložil městu pokutu za to, že zadalo bez tendru vícepráce v hodnotě 17,7 milionu korun firmě, která vyhrála na základě nejnižší cenové nabídky výběrové řízení na stavební zakázku v celkové hodnotě 112,3 milionu korun. "Zákon to však v případě nepředvídatelných okolností, pokud se nejedná o navýšení větší než 20 procent, umožňuje a podle právníků město ani nemohlo postupovat jinak," uvedla Stejskalová.

Dodatky podle ní specifikovaly vícepráce, které byly vyvolány změnou legislativy, konkrétně vydáním nové mapy sněhových oblastí. Kvůli tomu se na Valašsku změnily normy na zatížení střech ze 100 na 200 kilogramů na metr čtvereční. Haly, které jsou z ocelové konstrukce, tak musely být vybudovány z profilů o větší únosnosti. Postup města schválilo ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí, z jejichž programů byl projekt spolufinancován.

Vsetín otevřel logistické centrum odpadů v areálu průmyslové zóny na Bobrkách předloni. Stálo více než 180 milionů korun, 85 procent nákladů bylo hrazeno z evropských a státních fondů. Město plánuje v nejbližší době zahájit druhou etapu projektu, která zahrnuje vybudování závodu na zpracování biologicky rozložitelného odpadu a sběrného dvora na tříděný odpad. Náklady na akci činí téměř 77 milionů korun, 70 milionů radnice získala jako dotaci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.0 + 1.8) *

Zpět na přehled