Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Všech 13 firem splnilo kvalifikační podmínky tendru na opravy D1

Všech 13 firem splnilo kvalifikační podmínky tendru na opravy D1

Všech 13 firem splnilo kvalifikační podmínky tendru na opravy D1

30.7.2012 10:02, Zdroj: ČTK

Praha - Kvalifikační kritéria splnilo všech 13 zájemců o modernizaci brněnské dálnice D1. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) do týdne připraví druhé kolo výběrového řízení. ČTK to řekl generální ředitel této státní příspěvkové organizace David Čermák. Bezproblémovým zvládnutím prvního kola se ředitelství o něco více přiblížilo k možnosti zahájení prací ještě v letošním roce.

"Ušetřili jsme hodně času tím, že jsme nemuseli posílat žádné doplňující dotazy," uvedl Čermák. Ve druhém kole půjde především o srovnání cenových nabídek, které stavební společnosti ŘSD předloží. Nabídková cena bude podle dokumentace k zakázce tvořit 90 procent hodnocení, zbytek připadne na délku poskytnuté záruky. Cenové nabídky jednotlivých firem by se měly na ředitelství shromáždit během srpna.

Optimistický odhad začátku stavebních prací stanovilo ředitelství na 5. října. Zatím není jisté, zda se jej podaří docílit, upozornil Čermák. Vše bude záležet na tom, jestli se některý z neúspěšných zájemců neodvolá k antimonopolnímu úřadu, čímž by zahájení výstavby oddálil zhruba o měsíc a půl.

I v takovémto případě by ŘSD podle Čermáka zahájilo alespoň přípravné práce, jako jsou například demolice mostů. Se samotnými pracemi na modernizaci prvních pěti úseků dálnice by stavební firmy začaly až na začátku příští stavební sezóny. Zatím se ale ŘSD drží varianty, že hlavní stavební práce zahájí ještě letos.

Z velkých stavebních společností se o státní zakázku uchází například Metrostav, Skanska, Strabag a Eurovia CS. Posledně jmenovaná firma a ŘSD se několik měsíců přou o to, kdo zavinil zvlnění části dálnice D47 u Ostravy.

O modernizaci dálnice rozhodlo ministerstvo dopravy vloni v červnu v souvislosti s prasklinou na jedné z betonových desek, kde se vytvořil deseticentimetrový schod. Tehdy úřad chtěl začít s opravami na jaře letošního roku. ŘSD zakázku na modernizaci prvních pěti úseků měřících dohromady necelých 40 kilometrů odhadlo na 4,4 miliardy korun. Pro letošek je zajištěné financování ve výši 1,5 miliardy Kč. Modernizace těchto prvních úseků by měla být hotová do konce příštího roku.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.1 + 6.6) *

Zpět na přehled