Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vondra: Topolánek se asi ještě nesmířil s odchodem z čela ODS

Vondra: Topolánek se asi ještě nesmířil s odchodem z čela ODS

Vondra: Topolánek se asi ještě nesmířil s odchodem z čela ODS

20.9.2010 09:27, Zdroj: ČTK

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) se útoky na svou osobu nenechá odradit od provedení změn v resortu, v němž se objevilo několik případů údajné korupce. Například bývalý premiér Mirek Topolánek (ODS) tvrdí, že to byl Vondra, který tlačil na uzavření nové smlouvy na nákup obrněných vozidel Pandur. Vondra v Partii televize Prima uvedl, že Topolánek se zřejmě stále nesmířil s tím, že už občanské demokraty nevede.

Vondra se prý s Topolánkem před rozhodováním o pořízení obrněnců narychlo sešel a na podporu nového kontraktu mu ukazoval SMS od bývalého generálního tajemníka NATO George Robertsona. Robertson už v té době radil majiteli výrobce pandurů. Druhou možností, kterou zvažoval Topolánkův kabinet, bylo celý kontrakt úplně zrušit.

Vondra dnes uvedl, že s Topolánkem v sobotu krátce mluvil. Zdůraznil, že věc nechce zatahovat do osobní roviny. "Já mám stále pocit, že on (Topolánek) ještě nevydýchal stále ten fakt, že v březnu skončil v čele strany," řekl však ministr obrany.

Postavil se i proti kritice opozice, k rezignaci Vondru vyzvali sociální demokraté a komunisté. "Hrátkami se nenechám odradit," zdůraznil ministr. Soudí, že se změn na ministerstvu možná někdo obává a chce ho očernit.

Problematickými zakázkami ministerstva v sekci pro vyzbrojování se podle Vondry bude zabývat Nejvyšší kontrolní úřad. Vondra očekává, že koncem září bude mít první informace z hloubkové kontroly, kterou ve vyzbrojovací sekci zadal.

Vondra dnes potvrdil, že chce provést reformy. "Cestovní plán" pro armádu do roku 2020, na kterém pracuje zvláštní komise ministerstva a budou se na něm podílet i poslanci a senátoři, by měl být podle ministra hotov v březnu. Potom nastanou potřebné změny předpisů a zákonů.

V příštím roce, kdy bude mít ministerstvo obrany podle plánů k dispozici asi o pět miliard korun nižší rozpočet než letos, z něj odejde dalších 1000 zaměstnanců, řekl Vondra. Výpověď podle něj dostanou civilní zaměstnanci. "Nechci, aby odcházeli vojáci z povolání," dodal. Podle úkolu, který zadal svým podřízeným na konci srpna, má obrana do konce tohoto roku propustit 700 občanských zaměstnanců.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.6 + 34.1) *

Zpět na přehled