Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vondra seznámí vojenské velitele s důsledky Bílé knihy o obraně

Vondra seznámí vojenské velitele s důsledky Bílé knihy o obraně

Vondra seznámí vojenské velitele s důsledky Bílé knihy o obraně

29.6.2011 10:45, Zdroj: ČTK

Bílá kniha o obraně, kterou v minulých měsících připravil tým ministra obrany Alexandra Vondry (ODS), bude hlavním tématem dnešního setkání velitelů české armády. Mimořádné Velitelské armádní shromáždění má důstojníky seznámit nejen se závěry tohoto koncepčního materiálu, ale i s konkrétními důsledky, včetně personálních opatření, které z Bílé knihy plynou. Vojáci si dnes také připomenou Den ozbrojených sil, který připadá na 30. června.


Vondra a náčelník generálního štábu Vlastimil Picek chtějí podle informací ČTK vojáky seznámit se svými představami, jak například zamezit tomu, aby z armády odcházeli její příslušníci, či jak zajistit pro vojáky dostatečné ohodnocení.


Z analýz pro Bílou knihu totiž mimo jiné plyne, že armáda ztrácí konkurenceschopnost na trhu práce. Dokument upozorňuje i na to, že v uplynulém desetiletí se v armádě kvůli předraženým a nesystémovým investicím a škrtům v rozpočtu nahromadil vnitřní dluh na výzbroji, infrastruktuře, technice i nemovitostech asi za 80 až 90 miliard korun.

 
Bílou knihu schválila vláda v polovině května. Mimo jiné z ní plyne, že vojáci se budou muset rozloučit s některými zbraňovými systémy, zmenšeny budou vojenské újezdy a zcela opuštěn ten v Brdech. Podle Bílé knihy v ČR zůstane zachováno nadzvukové stíhací letectvo.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.8 + 17.1) *

Zpět na přehled