Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vondra počká na vyšetření Krejčíkova odchodu vojenskou policií

Vondra počká na vyšetření Krejčíkova odchodu vojenskou policií

Vondra počká na vyšetření Krejčíkova odchodu vojenskou policií

4.3.2011 18:57, Zdroj: ČTK

Ministr obrany Alexandr Vondra počká na výsledky vyšetřování případu odchodu Miroslava Krejčíka z čela vojenského zpravodajství. Až poté rozhodne o dalším osudu generála Pavla Adama. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Sněmovní výbor pro obranu Vondru ve čtvrtek vyzval, aby zajistil, že Adam, který jenyní zaměstnancem velitelství NATO v Bruselu, "nebude v budoucnu vykonávat žádnou funkci pro ČR".
    

"Výzvu nepodceňuji, ale okolnosti odvolání bývalého ředitele vojenského zpravodajství nyní vyšetřuje vojenská policie, která v této věci zahájila úkony trestního řízení. Počkám na výsledky tohoto vyšetřování," sdělil Vondra v prohlášení zaslaném ČTK.
    

Okolnosti Krejčíkova odchodu z vedení vojenské rozvědky a kontrarozvědky byly podle Vondry nestandardní. "Cítil, že ty okolnosti byly podivné. Svým způsobem podivné skutečně byly. To nebyl standardní odchod z funkce," řekl po čtvrteční jednání výboru novinářům Vondra.
    

Adam krátce po Krejčíkovi stál v čele Vojenského zpravodajství, poté ho nahradil současný šéf armádní rozvědky a kontrarozvědky Ondrej Páleník.
   

 Adam je v současnosti zaměstnancem mezinárodního vojenského štábu na hlavním velitelství NATO v belgickém hlavním městě Bruselu. Není tedy zaměstnancem ministerstva obrany. "Byť mám na sobě českou uniformu, obecně řečeno nepracuji ve prospěch Armády České republiky. Tady figuruji na tabulkách NATO, nikoliv jako vojenský představitel resortu obrany ČR. V tom je zásadní rozdíl," uvedl před rokem v rozhovoru pro armádní časopis A report.
    

Ke Krejčíkovu odchodu z čela zpravodajství před čtyřmi lety údajně vedl diskreditační materiál na náměstky tehdejší ministryně obrany Vlasty Parkanové (TOP 09, tehdy KDU-ČSL). Získávání údajů údajně řídil přímo Krejčík, který to ale popírá a kvůli dokumentu podal v lednu trestní oznámení na neznámého pachatele.
    

V souvislosti s Krejčíkovým odchodem branný výbor ve čtvrtek vyzval nynější místopředsedkyni sněmovny Parkanovou k odstoupení z veřejných funkcí. Parkanová však rezignovat nehodlá. Podle ní Krejčík zneužíval své působení v čele zpravodajství.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.1 + 43.4) *

Zpět na přehled