Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vondra navštíví USA, bude jednat s ministrem obrany Panettou

Vondra navštíví USA, bude jednat s ministrem obrany Panettou

Vondra navštíví USA, bude jednat s ministrem obrany Panettou

15.11.2012 07:55, Zdroj: ČTK

New York - Ministr obrany Alexandr Vondra příští týden navštíví Spojené státy. V hlavním městě Washingtonu ho mimo jiné v úterý čeká jednání s jeho americkým protějškem Leonem Panettou. ČTK o tom informovalo české ministerstvo obrany.

Oba ministři by měli hovořit například o aktuální situaci a dalších plánech v Afghánistánu, kde nyní působí přes 500 českých vojáků. V příštích letech by ale spolu s plánovaným stahováním spojeneckých sil ze země do konce roku 2014 měl jejich počet klesat.

Ministři by měli mluvit i o výcvikovém vrtulníkovém centru Severoatlantické aliance, jehož vzniku v Česku dalo NATO zelenou na svém letošním summitu v Chicagu. Řeč přijde i na praktické naplňování vzájemné dohody, která umožňuje českým firmám účast ve výběrových řízeních americké armády.

"Smlouva české firmy postaví na stejnou úroveň jako jiné západoevropské kontraktory a mohou se tu účastnit tendru pro armádu," řekl Vondra novinářům letos v lednu ve Washingtonu před tehdejším jednáním s Panettou.

Vondra se do Washingtonu chystá v době, kdy se spekuluje o tom, že na ministerstvu obrany skončí. Kritici mu vyčítají kauzu Promopro, která se týká předražených zakázek v době českého předsednictví EU. Ministr průmyslu a obchodu a první místopředseda ODS Martin Kuba dnes novinářům řekl, že Vondrovo rozhodnutí nekandidovat na nedávném kongresu ODS do vedení strany vycházelo zřejmě z rozhovoru s předsedou ODS a vlády Nečasem. Premiér už podle Kuby ví, co chce udělat ohledně Vondrovy budoucnosti ve vládě, ministr průmyslu ale nepovažuje za čestné o tom mluvit.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.8 + 26.2) *

Zpět na přehled