Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vondra nabídl rezignaci, nechce prý bránit trojkoaliční vládě

Vondra nabídl rezignaci, nechce prý bránit trojkoaliční vládě

Vondra nabídl rezignaci, nechce prý bránit trojkoaliční vládě

11.4.2011 15:42, Zdroj: ČTK

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) se dnes rozhodl nabídnout premiérovi Petru Nečasovi (ODS) rezignaci na svou funkci. Oznámil to na tiskové konferenci. Řekl, že tak učinil proto, aby nebránil změnám ve vládě a umožnil fungování trojkoaličního kabinetu. 
  

  Premiér dnes prezidentu Václavu Klausovi doručil rezignaci ministra dopravy Víta Bárty a návrh na odvolání ministrů vnitra Radka Johna a školství Josefa Dobeše (všichni VV). Vondrův odchod z vlády naopak požadovala nejmenší koaliční strana Věci veřejné (VV). Vondrovo jméno se objevovalo v souvislosti s údajně předraženou zakázkou z doby českého předsednictví EU pro firmu Promopro. Kabinet by podle VV měl opustit i ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS). Dnes se sejdou ještě lídři koalice, takzvaná K9. Nečas řekl, že chce v trojkoaličním projektu pokračovat. 
   

 "Dnes jsem se rozhodl nabídnou svou pozici plně k dispozici předsedovi vlády, abych nebránil změnám ve vládě a umožnil fungování trojkoaličního kabinetu," uvedl Vondra. 
   

 Dodal, že svůj "osobní politický přístup" nezakládá na lpění na pozicích, ale chápe ho jako službu veřejnosti a ne jako "touhu být ministrem za každou cenu". Vláda podle něj nemůže být o "kauzách a kauzičkách" a jménech, ale o reformách, které země potřebuje. Podotkl, že za posledních deset let se ministr obrany měnil osmkrát, což se podepisuje na chodu v resortu. 
    

Vondra ve svém vystoupení shrnul to, co ve funkci ministra obrany za devět měsíců podnikl. Zmínil se o dokončení takzvané bílé knihy, která představuje koncepci obrany na deset let. Mluvil také o vojenské misi v Afghánistánu a přípravě legislativy. 
    

Prezident Klaus dnes řekl, že chce po premiérovi plán dalšího fungování vlády před tím, než demise či odvolání ministrů přijme.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.0 + 6.6) *

Zpět na přehled