Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vondra má pochybnosti o stavbě v ÚVN, o názor chce požádat ÚOHS

Vondra má pochybnosti o stavbě v ÚVN, o názor chce požádat ÚOHS

Vondra má pochybnosti o stavbě v ÚVN, o názor chce požádat ÚOHS

1.8.2010 21:14, Zdroj: ČTK

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) má pochybnosti o stavbě ubytovacího zařízení v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze. Zvažuje, že nechá projekt prověřit Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vondra to dnes řekl v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

"Je tam celá řada otázek, které mě nutí k velké opatrnosti, jak s tímto projektem teď nakládat," řekl Vondra. Pochybné mu prý připadá například to, že cena zakázky vzrostla v posledním roce asi o jednu milirdu korun, tedy více než o třetinu. Pozastavil se také nad tím, že úřednická vláda Jana Fischera zakázku schválila těsně před volbami.

Státní zakázku v hodnotě 2,6 miliardy korun na stavbu hotelového a ubytovacího komplexu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze získala společnost Prague Military Hospital Consession (PMHC). Většinovým podílníkem v PMHC je realitní firma EC Property, která je součástí české investiční skupiny Redwood.

Vondra zatím neřekl jasně, zda by případně ministerstvo od již uzavřené smlouvy na výstavbu hotelového zařízení v ÚVN odstoupilo. Nyní prý shromažďuje informace o zakázce a její právní analýzu. "Zvažuji, že požádám o názor úřad pro hospodářskou soutěž," řekl.

Výstavbu ubytovacích kapacit v ÚVN provázejí spekulace médií o jejím údajném předražení. Podle dřívějších oficiálních informací o projektu měla celá výstavba stát okolo 800 milionů, nyní je cena více než trojnásobná. O stavbě ubytovacího zařízení v ÚVN formou PPP projektu se mluví asi pět let, z ostatních plánovaných pilotních PPP projektů zatím sešlo. Vondra dnes zdůraznil, že jako první PPP projekt má stavba v ÚVN důležitý "testovací význam". I proto by podle něj bylo vhodné požádat o názor ÚOHS a pečlivě zakázku prověřit.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 2.33, počet hlasů: 3.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.2 + 18.4) *

Zpět na přehled