Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vondra: K politické odpovědnosti za Promopro jsem se přihlásil

Vondra: K politické odpovědnosti za Promopro jsem se přihlásil

Vondra: K politické odpovědnosti za Promopro jsem se přihlásil

24.3.2011 20:55, Zdroj: ČTK

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) nehodlá odstoupit z funkce. Tvrdí, že se přihlásil k politické odpovědnosti za kauzu údajně předražené zakázky pro firmu Promopro při českém předsednictví EU a omluvil se za způsob vyjádření na začátku případu. Mrzí ho, že jeho sněmovní projev vyvolal reakce menších koaličních stran TOP 09 a VV k rezignaci. 
 

"Mě mrzí, proč můj projev, mé vystoupení ve sněmovně vyvolalo takovouto reakci. Já jsem se přihlásil k politické zodpovědnosti a nevyhýbám se jí, já jsem jasně řekl, jaké bylo pozadí... Také jsme se jasně omluvil za určitý způsob komunikace na začátku této kauzy," řekl místopředseda ODS Vondra. Vystoupení ve sněmovně označil za upřímné a stojí si za ním. 
 

Na otázku, zda odstoupí, Vondra odpověděl slovy britského vojevůdce a státníka Arthura Wellingtona: "V ústupu nám brání naše čest a neprostupný les za námi." 
 

Vondry se zastal premiér a předseda ODS Petr Nečas. Z Bruselu, kde je na evropském summitu, vzkázal, že by se nejdřív měly zklidnit emoce. "S koaličními partnery jsem samozřejmě připraven jednat. Na druhé straně si ale nemyslím, že ten nebo onen ministr, například pan ministr financí (Miroslav Kalousek z TOP 09), je v situaci, že by mohl navrhovat demisi jiného ministra," uvedl premiér. Kalousek by se měl podle něho věnovat hlavně práci na ministerstvu. 
 

Nečas však ocenil, že koalice dodržela princip, že nehlasuje pro programy schůzí vyvolaných opozicí. Dnešní mimořádnou schůzi iniciovala ČSSD a kromě případu Promopro se na ní mělo mluvit také o zásahu Vojenské policie v České televizi. Poslanci ale program neschválili a zasedání nebylo. 
 

TOP 09 a VV vyzvaly ODS, aby situaci kolem Vondry vyřešila. Podle nich zatím jasně nevyvodil z kauzy Promopro odpovědnost. Kalousek vyzval Vondru k rezignaci "ještě dnes", v opačném případě by ho podle něho měl premiér odvolat. Věci veřejné volají po tom, aby Vondra vyvodil odpovědnost, přímá výzva k jeho odstoupení nepadla. Pokud ODS věc nevyřeší, VV chtějí koaliční jednání

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.3 + 44.7) *

Zpět na přehled