Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vondra dnes představí svou reformu armádních zakázek

Vondra dnes představí svou reformu armádních zakázek

Vondra dnes představí svou reformu armádních zakázek

29.3.2011 11:07, Zdroj: ČTK

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) dnes představí reformu systému armádních zakázek, kterou slíbil vytvořit po nástupu do funkce loni v létě. Novelu zákona o zahraničním obchodu s vojenským materiálem, která má zásadně omezit vliv prostředníků při pořizování vojenské techniky z ciziny, bude vláda projednávat na svém středečním zasedání. 
   

 Ministr Vondra po svém nástupu do funkce prohlásil, že se zasadí o změnu systému, v němž při nákupech techniky ze zahraničí využívá armáda zprostředkovatelské firmy. Právě nákupy přes takzvané prostředníky byly v minulosti médii i odborníky často kritizovány kvůli údajné předraženosti
    

Premiér Petr Nečas (ODS) dokonce loni v srpnu uvedl, že ministerstvo obrany nesmí být "dojnou krávou" pro privilegované firmy, které mu zprostředkovávají nákupy. Prostředníky označil za parazity a vyhlásil, že vláda takovou praxi změnou zákona ukončí. 
   

 Vondra je v současnosti terčem kritiky kvůli údajně předraženým zakázkám za ozvučení akcí doprovázejících české předsednictví EU v první polovině roku 2009. Tehdy byl z pozice vicepremiéra pro evropské záležitosti za organizaci předsednictví zodpovědný. Své chystané reformy v armádě nyní uvádí jako příklad své netolerance ke zneužívání moci k politickým cílům a k rozkrádání veřejných prostředků.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.6 + 28.3) *

Zpět na přehled