Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro SOG

Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro SOG

Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro SOG

10.3.2010 15:39, Zdroj: ČTK

Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro elitní, dnes už rozpuštěnou Skupinu speciálních operací Vojenské policie SOG pro její misi v Afghánistánu. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz, podle kterého se soutěž uskutečnila v elektronickém armádním tržišti SEPO na podzim roku 2008.

V tomto konkrétním případě útvar porušil zákon o zadávání veřejných zakázek, sdělilo Aktuálně.cz ministerstvo obrany. Zakázku prý útvar rozdělil na dvě menší, aby se vyhnul řádnému tendru. Obě zakázky pak získala ze tří nabídek ta nejdražší - od firmy HQH System, uvedl server. "Výsledky kontroly byly postoupeny orgánům Vojenské policie v říjnu 2009," řekla webu mluvčí ministerstva obrany Lucie Kubovičová. Doplňující informace podle ní podával úřad letos v lednu, šetření proto zatím neskončilo.

Společnost HQH System svůj podíl na nefér soutěži popírá. "Naše obchodní případy jsou transparentní. Nejsme vůbec povinni se vyjadřovat k něčemu, kde právě probíhá vyšetřování," cituje server Zdeňka Holíka z HQH System. Holík v případu vidí snahu konkurence očernit jeho firmu. "Plnili jsme rozkazy," odmítl ve vyjádření pro Aktuálně.cz vinu i Robert Holoubek z Útvaru vojenské policie, jeden z dvojice zadavatelů zmíněné poptávky v systému SEPO.

O Útvaru speciálních operací SOG média na jaře 2009 psala v souvislosti s údajným předloňským odmítnutím jeho členů bojovat po boku spojeneckých vojáků v Afghánistánu. Působení SOG začala vyšetřovat Inspekce ministryně obrany poté, co na sebe dvě skupiny vojáků žalovaly v dopise tehdejší šéfce resortu Vlastě Parkanové. Kvůli situaci u jednotky tehdy rezignoval dlouholetý šéf Vojenské policie Oldřich Kubát.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.4 + 24.3) *

Zpět na přehled