Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 27. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vládní zmocněnec pro D1 Švorc vysvětloval chystanou rekonstrukci

Vládní zmocněnec pro D1 Švorc vysvětloval chystanou rekonstrukci

Vládní zmocněnec pro D1 Švorc vysvětloval chystanou rekonstrukci

28.6.2012 22:52, Zdroj: vz24.cz

Vládní zmocněnec pro dálnici D1 vysvětloval pro server iHNed.cz postupy při plánované rekonstrukci nejstarší české dálnice spojující Prahu s Brnem. Opravy „tankodromu“ , kterým dnes je klíčová dopravní tepna, by měly začít již na podzim a potrvají minimálně rok a půl.

Jiří Švorc, bývalý šéf Ředitelství silnic a dálnic, byl jmenován vládním zmocněncem pro dálnici D1 a rychlostní silnici R35 v září 2011. Hed na začátku rozhovoru se čtenáři potvrdil, že jindy než za provozu rekonstrukce není proveditelná. „Vzhledem k neexistenci variantních dopravních tras přes ČR je jiný postup prakticky vyloučen,“ prohlásil.

Dálnice dostane nejen nový povrch, ale rozšíří se o tři čtvrtě metru. To ještě nebude znamenat více pruhů na nejvytíženější české komunikaci, ale při dlouhodobě chystaném rozšíření to umožní, aby vedle rekonstrukce mohl být provoz sveden do jednoho směru, kde by fungovaly čtyři pruhy – dva do Prahy a dva do Brna. „Jedná se rovněž o kompletní výměnu vozovkového souvrství, přestavbu mostních objektů v parametrech umožňujících budoucí rozšíření na třípruhové uspořádání v každém směru, uložení nových optických kabelů pro možné připojení telematických zařízení a jejich doplnění, modernizaci dalších inženýrských objektů, doplnění řady protihlukových opatření, doplnění objektů v rámci migračních koridorů živočichů a další práce,“ doplnil Švorc.

Podle vyjádření ministra dopravy Pavla Dobeše by rozšíření vozovky na čtyři pruhy mělo přijít v roce 2050. Švorc potvrdil, že zrekonstruovaný povrch dálnice bude mít životnost 30 let.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.2 + 11.5) *

Zpět na přehled