Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vláda ve středu projedná Vondrovu bílou knihu obrany

Vláda ve středu projedná Vondrovu bílou knihu obrany

Vláda ve středu projedná Vondrovu bílou knihu obrany

15.5.2011 15:25, Zdroj: ČTK

Vláda ve středu projedná bílou knihu obrany, kterou ministr Alexandr Vondra (ODS) považuje za zásadní materiál svého funkčního období. Dokument představuje koncepci dalšího rozvoje ozbrojených sil v následujících deseti letech. 

Bílou knihu na počátku května projednala bezpečnostní rada státu. Na zasedání přišel i prezident Václava Klaus, který je z titulu své funkce vrchním velitelem armády. Rada Vondrovi doporučila zapracovat do dokumentu některé změny. 
 

Ministr obrany v pátek novinářům řekl, že je už hotova nová verze bílé knihy, kde jsou připomínky bezpečnostní rady dopracovány. Vondra prý dokument studoval při svém pobytu v nemocnici, kde si v uplynulých 14 dnech léčil problémy s páteří. 
 

Bílá kniha bude podle svých tvůrců obecným dokumentem, který nastíní základní principy koncepce a fungování obrany státu v nadcházejících letech. Rozvíjet ji budou další materiály, které budou po schválení bílé knihy zpracovány. 
 

Z analýz provedených při přípravách bílé knihy mimo jiné vyplývá, že armáda ztrácí konkurenceschopnost na trhu práce. Autoři dokumentu upozorňují i na to, že v uplynulém desetiletí se v armádě kvůli předraženým a nesystémovým investicím a škrtům v rozpočtu nahromadil vnitřní dluh na výzbroji, infrastruktuře, technice i nemovitostech asi za 80 až 90 miliard korun. Podle materiálu pak letošní rok rozhodne, zda bude mít armáda v budoucnu vůbec dostatečný počet vojáků.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.9 + 14.7) *

Zpět na přehled