Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vláda uvolnila další půlmiliardu na obnovu silnic po povodních

Vláda uvolnila další půlmiliardu na obnovu silnic po povodních

Vláda uvolnila další půlmiliardu na obnovu silnic po povodních

19.6.2013 17:30, Zdroj: ČTK

Praha - Vláda uvolnila další půlmiliardu korun na opravy místních komunikací po povodních. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu v demisi to dnes řekl ministr dopravy Zbyněk Stanjura (ODS). Vláda dnes také zrušila nouzový stav v posledních šesti krajích. Stav nouze byl vyhlášen při záplavách, které nedávno zasáhly Českou republiku.

Ministerstvo dopravy má pod dnešku k dispozici celkem miliardu korun, kterou využije pro obnovu povodněmi poničené infrastruktury. Financovat bude nejen opravy místních komunikací, ale též obnovu dalšího majetku obcí postižených velkou vodou. Stanjura dnes kabinet informoval, že ministerstvo dopravy obdrželo k úternímu datu od obcí vyčíslené škody ve výši téměř miliardy korun.

Ministerstvo během povodní zveřejnilo formulář pro odhad škod a návod, jak v této situaci vypisovat veřejné zakázky. "S ohledem na skutečnost, že někteří zástupci obcí ještě volají, že nemají zcela vyčísleny škody, můžeme předpokládat, že ani tyto náklady ve výši necelé miliardy korun nebudou konečné," uvedl Stanjura.

Doprava by podle něj mohla vládu dodatečně žádat o dalších peníze na opravy poničené infrastruktury. Záleží na aktuální situaci, sdělil. Stát se na financování úhrad škod způsobených povodněmi na dopravní infrastruktuře a majetku obcí souvisejícího s dopravou podílí ve výši 85 procent uznatelných nákladů.

Po pondělní demisi premiéra Petra Nečase (ODS) je v demisi i celá vláda. Kabinet se chce nyní soustředit zejména na řešení následků záplav. Podle prezidenta Miloše Zemana by neměl činit žádná strategická rozhodnutí.
Nečas rezignoval v souvislosti s kauzou své nejbližší spolupracovnice Jany Nagyové, která je ve vazbě kvůli zneužití Vojenského zpravodajství a zapojení do korupční kauzy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.7 + 27.6) *

Zpět na přehled