Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vláda se vrátí k cestě Zemana a mýtu, koalice probere střet zájmů

Vláda se vrátí k cestě Zemana a mýtu, koalice probere střet zájmů

Vláda se vrátí k cestě Zemana a mýtu, koalice probere střet zájmů

15.4.2015 04:04, Zdroj: ČTK

Praha - Vláda se dnes vrátí ke schvalování cesty prezidenta Miloše Zemana do Moskvy na květnové oslavy 70. výročí konce druhé světové války. Minulý týden je přerušila kvůli sporům okolo kontroverzní návštěvy. Bude také projednávat harmonogram příprav tendru na nového provozovatele mýtného systému, který ministr dopravy musel dopracovat. Po zasedání kabinetu se sejdou zástupci koalice, aby diskutovali například o střetu zájmů ve státních a polostátních firmách.

Zemanovu cestu do Moskvy by ministři tentokrát už měli schválit, neboť v jejím programu nebude sporná účast na vojenské přehlídce na Rudém náměstí. Kvůli ní lidovci hrozili, že cestu nepodpoří, a kritizovali ji i další členové vlády. Hrad minulý týden oznámil, že v době konání přehlídky se prezident v Moskvě sejde se slovenským premiérem Robertem Ficem.

Z návrhu harmonogramu na tendr mýtného zmizela proti původní verzi zmínka o nutnosti pracovat na prodloužení smlouvy s nynějším provozovatelem, firmou Kapsch, jejíž smlouva vyprší na konci příštího roku. To kritizovala ČSSD. Upravená verze také podle informací ČTK počítá s tím, že ministerstvo dopravy předloží vládě základní parametry dokumentace k tendru do konce letošního července. Soutěž má být vypsána na jaře 2016 a smlouva s vítězem pak podepsána v září příštího roku. Tento plán má ale i podle samotného ministerstva řadu rizik.

Z minulého týdne kabinetu na programu zůstalo také schvalování plánu tuzemských akcí k 70. výročí konce druhé světové války či seznamu položek, které by měl stát v budoucnu nakupovat centrálně. Posoudí rovněž novelu zákona o podpoře sportu a vyslechne informaci o připravované veřejné zakázce na zajištění provozu informačních systémů elektronické evidence tržeb, od níž si vláda slibuje omezení šedé ekonomiky a lepší výběr daní. Elektronická evidence by měla fungovat od příštího roku.

Koaliční rada prodiskutuje problematiku střetu zájmů ve státních a polostátních firmách, zavádění zákona o státní službě do praxe či novelu zákona o loteriích. O střetu zájmů se nejvíce mluví v souvislosti s ministrem financí a majitelem agrochemického koncernu Agrofert Andrejem Babišem (ANO). Ten se ale jednání kvůli cestě do USA nezúčastní.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.3 + 41.2) *

Zpět na přehled