Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vláda schválila navýšení příštího rozpočtu SFDI o čtyři miliardy

Vláda schválila navýšení příštího rozpočtu SFDI o čtyři miliardy

Vláda schválila navýšení příštího rozpočtu SFDI o čtyři miliardy

27.9.2011 19:25, Zdroj: ČTK

Vláda dnes schválila navýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok o čtyři miliardy korun na 41 miliard Kč. Na tiskové konferenci to uvedl premiér Petr Nečas.

Ministr dopravy Pavel Dobeš původně pro fond požadoval pro příští rok navíc 8,8 miliardy Kč. Vláda minulou středu návrh státního rozpočtu schválila a slíbila do fondu přidat kompromisní čtyři miliardy korun z dluhové služby a rezervy na dofinancování.

Navýšení prostředků umožní pokračovat v některých klíčových stavbách. Jednou z nich je dostavba dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové. Na část staveb ale peníze nezbudou. Podle Martina Nováka z tiskového oddělení ministerstva dopravy přijde Česko kvůli krácenému navýšení rozpočtu fondu celkově o částku spolufinancování ve výši 5,4 miliardy Kč.

Kvůli nedostatku národních finančních prostředků na kofinancování staveb v rámci Operačního programu doprava (OPD I.) nebudou v následujících letech realizovány například obchvat Dolní Libchavy na Českolipsku (I/9), R35 v úsecích Časy-Ostrov-Opatovice nad Labem a D1 v úseku Říkovice- Přerov. Rozpočty dalších staveb budou podle ministerstva dopravy v následujících letech výrazně sníženy. To potká například modernizaci úseku D1 v úseku Mirošovice-Kývalka. Rekonstrukci této nejstarší tuzemské dálnice přitom ministerstvo označuje jako dopravní prioritu. Další stavbou, jejíž rozpočet bude zkrácen, je obchvat Řevničova.

Předchozí návrh rozpočtu počítal pro příští rok pro SFDI s dotací 37 miliard korun z národních zdrojů a 18 miliardami z evropských peněz. Letos měl SFDI v rozpočtu 61,3 miliardy korun, loni ještě 96 miliard korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.9 + 28.2) *

Zpět na přehled