Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vláda projedná pomoc Nepálu, monitorovací systém i šéfa ÚOHS

Vláda projedná pomoc Nepálu, monitorovací systém i šéfa ÚOHS

Vláda projedná pomoc Nepálu, monitorovací systém i šéfa ÚOHS

27.4.2015 04:05, Zdroj: ČTK

Praha - Vláda dnes bude rozhodovat o tom, jak stát pomůže lidem postiženým ničivým zemětřesením v Nepálu i desítkám českých turistů v oblasti. Ministři mají také schválit řešení problémů s monitorovacím systémem evropských fondů a posoudit návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), aby v čele Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zůstal dalších šest let jeho současný předseda Petr Rafaj. Šéfa antimonopolního úřadu jmenuje prezident republiky na návrh vlády.

Česko hodlá humanitární pomoc Nepálu koordinovat v rámci Evropské unie. Aktuální informace o situaci a českých občanech v Nepálu by měl ve Strakově akademii přednést ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) společně s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) představí kabinetu návrh, jak hodlají vyřešit problém s monitorovacím systémem. Bez jeho fungování nemůže Česko čerpat peníze z nových operačních programů EU. Kvůli auditu systému se obě ministerstva dostala do sporu.

Vláda by se mohla zabývat i průjezdem ruských motorkářů ze skupiny Noční vlci Českem. Ministerstvo zahraničních věcí ČR již odmítlo žádost Ruska o asistenci při průjezdu motorkářů. Noční vlci v sobotu vyrazili z Moskvy a chtějí jet přes Polsko, Slovensko, Česko a Rakousko do Berlína na oslavu vítězství sovětských vojsk nad nacistickým Německem před 70 lety. Polsko jim vstup na své území nepovolilo.

Kabinet se vyjádří i k návrhu, aby se sazba odvodu z loterií od příštího roku zvýšila o pět procentních bodů na 25 procent. Ministři dostanou na stůl také aktualizovanou verzi Konvergenčního programu, podle něhož bude deficit veřejných financí postupně klesat z letos odhadovaných 1,9 procenta hrubého domácího produktu na 0,6 procenta HDP v roce 2018.

Vláda se dále vrátí se k novele zákona o poštovních službách. Vyjádří se i k poslaneckému návrhu, který by zakotvil do kalendáře sňatek Elišky Přemyslovny s Janem Lucemburským jako významný den.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.0 + 6.2) *

Zpět na přehled