Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vláda neprojednala MS Liberec ani členy Akreditační komise

Vláda neprojednala MS Liberec ani členy Akreditační komise

Vláda neprojednala MS Liberec ani členy Akreditační komise

31.5.2010 16:51, Zdroj: ČTK

Vláda dnes neprojednala návrhy na členy Akreditační komise ani vypořádání loňského mistrovství světa v lyžování v Liberci. Podle premiéra Jana Fischera je možné, že personální otázky v Akreditační komisi projedná už nová vláda, projednávání napřed musí předcházet hodnocení činnosti komise. Ohledně lyžařského šampionátu dnes server Aktuálně.cz uvedl, že stát plánuje poslat na vyrovnání dluhů po mistrovství 60 milionů korun.

Dluh po týmu vedeném Kateřinou Neumannovou činí 106 milionů korun. Podle Aktuálně.cz by mělo ministerstvo financí uvolnit na tyto dluhy 60 milionů korun. "Vyřešení tohoto nepříznivého stavu by jistě prospělo prezentaci českého sportovního prostředí a podpoře podnikatelského prostředí v České republice," stojí údajně v materiálu na vládu. Fischer dnes přitom zopakoval, že podle jeho názoru by se stát neměl na sanaci dluhů podílet.

"S ohledem na úsporná rozpočtová opatření chce paní ministryně (Miroslava Kopicová) podrobit nároky na uhrazení dluhu MS v Liberci podrobnému připomínkovému řízení. Proto dnes materiál na vládě nepředložila," sdělila mluvčí ministerstva školství Böhmová.

Ministryně plánovala přinést dnes na vládu také návrh na nové členy Akreditační komise. Podle materiálu, který má ČTK k dispozici, měla být na předsedkyni komise znovu navržena Vladimíra Dvořáková, která komisi nyní šéfuje. Proti znovujmenování Dvořákové přitom údajně vystoupila ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová a ministr obrany Martin Barták, oba za ODS. Vadilo jim prý, jak Dvořáková vystupuje v médiích v souvislosti s aférou na plzeňské právnické fakultě. Proti Dvořákové se vyslovil i bývalý předseda ODS Mirek Topolánek s tím, že Dvořáková je "hlásnou troubou ČSSD".

Oba ministři přitom mají podle Mladé fronty Dnes vazby na lidi zapletené do celého skandálu, za Dvořákovou se navíc už dříve postavili lídři Petr Nečas a Jiří Paroubek.

"Personální nominaci bude předcházet dosavadní zhodnocení činnosti Akreditační komise a debata o tom, jaké by mělo být nadále poslání Akreditační komise, její úkoly a tak dále," řekl dnes novinářům Fischer. Je prý možné, že nové složení komise budou projednávat jejich nástupci vzešlí z víkendových voleb.

Podle analýzy expertů z Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické, zveřejněné v únoru, je ale rozhodování komise podjaté. Děkan školy Jiří Schwarz ve zprávě uvedl, že v akademickém prostředí se obchoduje s akreditacemi. Schwarz přitom před volbami podporoval ODS. Dvořáková i reprezentace vysokých škol však analýzu odmítly.

Kopicová však dnes na vládě prosadila plán finanční pomoci studentům, který počítá se studijními granty a zvýhodněným spořením a půjčkami na studia, prošlo i technické nařízení ohledně soustavy oborů vzdělávání. Materiál týkající se Evropské kosmické agentury byl stažen, dojde na něj až na některém z příštích jednání.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 3, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.1 + 3.3) *

Zpět na přehled