Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vláda dostane informace o zakázkách na opravu vrtulníků

Vláda dostane informace o zakázkách na opravu vrtulníků

Vláda dostane informace o zakázkách na opravu vrtulníků

11.9.2018 16:32, Zdroj: ČTK

Praha - Zakázky na opravu vrtulníků až za 800 milionů korun a na hlídání opuštěných vojenských objektů předloží vládě na středečním jednání ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Opravu vrtulníků bude mít i nadále na starosti státní podnik LOM Praha. Ostrahu budov, které se ministerstvo chystá prodat, získá státní podnik Vojenské lesy a statky (VLS). ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Kabinet dostane od ministra obrany informace o dvou zakázkách, které plánuje LOM Praha zadat. První se týká dodávek agregátů a materiálu pro vrtulníky řady Mi a oprav jejich agregátů. Podle Fajnora navazuje na veřejnou zakázku v hodnotě 500 milionů korun na dodávky agregátů, kterou vláda projednala letos v dubnu. Schválený finanční rámec bude totiž podle Fajnora v nadcházejících měsících vzhledem k potřebám armády vyčerpán. "Státní podnik je proto nucen žádat o schválení finančního rámce na další připravované dodávky agregátů, materiálu, opravy agregátů a konstrukčně technickou podporu ve výši 500 milionů korun," poznamenal Fajnor.

Náhradní díly na vrtulníky Mi kupuje LOM Praha v Rusku, alternativní řešení podle ministerstva obrany neexistuje. Jejich pořizování i přes sankce Evropské unie povoluje sankční výjimka.

Další zakázka podniku LOM Praha se týká náhradních dílů na motory vrtulníků Mi. Jejím předmětem je pořízení náhradních dílů na motory TV3-117 všech modifikací. LOM Praha chce uzavřít kvůli dodávce rámcovou smlouvu s moskevskou společnosti AO Spojená motorová korporace (ODK), která motory opravuje. Smlouva bude uzavřena na čtyři roky nebo do vyčerpání limitu 300 milionů korun bez DPH.

Metnar zároveň vládě předloží informace o zakázce na ostrahu uvolněných armádních objektů v letech 2019 až 2022. Na starosti ji dostane VLS. Budovy budou pracovníci vojenských lesů hlídat do doby, než budou odprodány. VLS hlídá i desítky dalších armádních objektů. Ministerstvo za ostrahu podle předpokladů zaplatí asi 51,5 milionu korun bez DPH.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.5 + 32.3) *

Zpět na přehled