Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vláda dnes bude jednat o problematických dotacích či superlaseru

Vláda dnes bude jednat o problematických dotacích či superlaseru

Vláda dnes bude jednat o problematických dotacích či superlaseru

10.2.2014 08:05, Zdroj: ČTK

Praha - Vláda dnes bude jednat o problematickém dotačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost či "superlaseru" ELI. Na programu má kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) také návrh na složení Bezpečnostní rady státu a Výboru pro zpravodajskou činnost. Bezpečnostní radu tvoří podle zákona premiér a vybraní ministři.

V rámci programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, umožňujícím ČR získat peníze z evropských fondů, se ministerstvu školství loni nepodařilo vyčerpat 2,8 miliardy korun. Původně se však počítalo se ztrátou až pěti miliard, takže předchozí vedení ministerstva označilo stav čerpání za dobrý výsledek. Program byl ve skluzu od spuštění v roce 2007 a v roce 2012, kdy ministerstvo školství vedl Josef Dobeš, byly dokonce dotace pozastaveny poté, co audit Evropské komise odhalil chyby v čerpání.

Z tohoho programu je financován i projekt výzkumného laserového centra ELI v Dolních Břežanech u Prahy za téměř sedm miliard korun. Dokončeno by mělo být v příštím roce. Stejně jako celý dotační program provází také projekt ELI problémy. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže byly v tendrech souvisejících se vznikem centra chyby, například ve výběrovém řízení na právní a poradenské služby nebo na nábytek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.1 + 48.2) *

Zpět na přehled