Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vláda by mohla jednat o dotacích pro Agrofert či ambasádách

Vláda by mohla jednat o dotacích pro Agrofert či ambasádách

Vláda by mohla jednat o dotacích pro Agrofert či ambasádách

17.12.2018 00:04, Zdroj: ČTK

Praha - Vláda by měla na dnešním jednání dostat od ministerstva financí informace o aktuální situaci kolem dotací pro skupinu Agrofert. Zabývat by se mohla i diskutovanou změnou klasifikace ambasád. Ministerstvo obrany bude kabinet informovat o několika veřejných zakázkách včetně pásových obrněných vozidel pěchoty za více než 50 miliard korun. Na programu mají ministři také koncepci boje s korupcí, úpravy sněmovního jednacího řádu nebo návrh na omezenou legalizaci konopí od poslanců ze šesti klubů v čele s Piráty.

O možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho bývalému holdingu Agrofert jednal minulý týden Evropský parlament. Po zprávách, že Evropská komise nebude do vyjasnění situace vyplácet Agrofertu dotace, ministerstvo financí uvedlo, že nebude komisi zasílat žádosti o platby spojené s Agrofertem. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) poté řekl, že finance budou o situaci dnes vládu informovat.

Změny v klasifikaci některých ambasád kritizoval v souvislosti se snížením platové třídy u vedoucích zastupitelských úřadů v Budapešti prezident Miloš Zeman. Podle ministerstva zahraničí však jde o administrativní záležitost. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) minulý týden uvedl, že chce materiál projednat s náměstkem pro státní službu Josefem Postráneckým a věc řešit systémově.

Nejvyššímu správnímu soudu by mohla vláda předložit návrh na rozpuštění 15 politických stran a hnutí, probere i zakázku Národní galerie Praha kvůli přípravě výstavy slavného švýcarského sochaře a malíře Alberta Giacomettiho. Na stole má kabinet i poslanecké návrhy, které se týkají odtahů vozidel bez platné technické prohlídky či nepromlčitelnosti trestných činů souvisejících s privatizacemi státního majetku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.5 + 24.6) *

Zpět na přehled