Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vizitka ministra školství Josefa Dobeše

Vizitka ministra školství Josefa Dobeše

Vizitka ministra školství Josefa Dobeše

10.4.2011 12:24, Zdroj: ČTK

Datum narození: 28. února 1964, Boskovice.

Vzdělání: Vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Současné funkce: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy (od července 2010), místopředseda strany Věci veřejné (VV, od roku 2003), poslanec Poslanecké sněmovny (od května 2010).

Profesní a politická kariéra: Pracoval jako psycholog v pankrácké vazební věznici, a poté se věnoval práci s rodinami a dětmi s výchovnými či školními problémy. Od ledna 2008 do června 2009 byl členem představenstva bezpečnostní agentury ABL. V letech 2006 až 2010 zasedal v zastupitelstvu Prahy 1. V loňských květnových volbách byl zvolen do Poslanecké sněmovny za Jihomoravský kraj. Od května do července 2010 vedl poslanecký klub VV, v červenci byl jmenován ministrem školství, mládeže a tělovýchovy ve vládě premiéra Petra Nečase (ODS).

Podrobnější informace o Josefu Dobešovi najdete v sekci "Lide ve VZ" zde.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

ČŠI 12.2.2012 18:37

Michaela Šojdrová má mou podporu do dalších voleb především proto, že jejím nejlepším politickým vysvědčením je být oporou nám všem. Je nejpravdivější ochránkyně křestanských hodnot v české politice a především je i poctivě žije. Je spravedlivá a statečná, nevybírá si nejsnadnější a nejpopulárnější cestu, v parlamentní aréně bojuje za náš program vždy čistě a s důrazem na slušnost. Je pracovitá a vytrvalá poslankyně, nejvíce oceňuji, že se nám po 12 letech podařilo prosadit etickou výchovu do škol. V osobním životě je Míša pro mne dobrou sestrou a spolehlivou přítelkyní. Obdivuji její dar naslouchat a pomoci každému člověku. Michaela Šojdrová umí dodat sílu a naději, když je blbá nálada, a radovat se, když se daří dobré dílo.
Mgr. Olga Hofmannová, ústřední školní inspektorka ČR


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.8 + 47.3) *

Zpět na přehled