Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 27. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vít Bárta zkritizoval podmínky na SŽDC i ministra Dobeše

Vít Bárta zkritizoval podmínky na SŽDC i ministra Dobeše

Vít Bárta zkritizoval podmínky na SŽDC i ministra Dobeše

23.6.2012 12:00, Zdroj: vz24.cz

Na své páteční tiskové konferenci kritizoval bývalý ministr dopravy Vít Bárta podmínky na zadávání veřejnýh zakázek na Správě železniční a dopravní cesty. Kritéria, která tam rozhodují, mu připadají omezující. Oznámil také, že kvůli tomu podal stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

"Po nástupu pana Koláře se pod změnou kritérií začala opětně omezovat soutěž na omezenou privilegovanou skupinu společností ," prohlásil Bárta. Zatímco prý on prosadil vyhlášku, která měla proces výběrového řízení zprůhlednit a otevřít více zájemcům, současný stav vrací SŽDC do dob před jeho působením na ministerstvu.

"Výsledkem toho je, že jsem podal na ÚOHS stížnost, která - doufám - bude prošetřena a povede ke zrušení skandálních omezujících podmínek výběrových řízení," dodal.

Vedle SŽDC podrobil důkladné kritice také Ředitelství silnic a dálnic i ministra dopravy Pavla Dobeše. Ten podle Bárty plýtvá penězi daňových poplatníků při vytváření nových pozic pro náměstky a další úředníky.

"Je přinejmenším podivné, proč v době ekonomické krize dochází k výraznému navyšování mezd celé řady úředníků ministerstva a členů ředitelství státních podniků např. SŽDC, spadajících pod ministerstvo dopravy. Rovněž nákladnou přestavbu kuchyněk na ministerstvu vnímám jako velký luxus v tak složité finanční situaci této země," čílil se Bárta.

Autor: David Lancz, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.4 + 23.8) *

Zpět na přehled