Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Více než třicítku vojenských objektů ohlídají Vojenské lesy

Více než třicítku vojenských objektů ohlídají Vojenské lesy

Více než třicítku vojenských objektů ohlídají Vojenské lesy

28.8.2018 14:13, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany zadá ostrahu více než třicítky vojenských objektů státnímu podniku Vojenské lesy a statky (VLS). Úřad za tříleté nepřetržité hlídání zaplatí svému státnímu podniku asi 688 milionů korun. Informaci o veřejné zakázce předloží na středečním jednání vládě ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). ČTK to dnes sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. VLS hlídají desítky armádních objektů již několik let.

Smlouva na ostrahu 33 vojenských objektů, útvarů a zařízení ministerstva obrany začne platit od začátku ledna 2019 a potrvá do konce 2022. "Předpokládaná hodnota zakázky je 688,375.848 korun bez DPH s předpokládaným uzavřením smlouvy do 14. prosince 2018," uvedl Fajnor.

Zadání zakázky VLS ministerstvo zdůvodňuje nemožností zabezpečit ochranu objektů vlastními silami, protože má na to málo lidí. Fajnor poznamenal, že pokud by se na ostraze podílely jednotlivé vojenské útvary vlastními silami, dělo by se tak na úkor plnění jejich odborných úkolů.

"Vojáci vyčleněni na střežení objektů by se nemohli podílet na stěžejních úkolech zejména v oblasti zajištění obranyschopnosti České republiky a v rámci plnění jejich úkolů ve prospěch NATO," podotkl mluvčí. Dodal, že VLS zabezpečuje vstup a ochranu vojenských objektů nepřetržitě od ledna 2005. "S poskytovanou službou jsou dlouhodobé dobré zkušenosti, služba je poskytována komplexně, včetně místa centrálního dohledu," poznamenal Fajnor.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.6 + 28.6) *

Zpět na přehled