Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vedení ODS řeší osud Vondry ve vládě, asi ho podrží

Vedení ODS řeší osud Vondry ve vládě, asi ho podrží

Vedení ODS řeší osud Vondry ve vládě, asi ho podrží

28.3.2011 15:10, Zdroj: ČTK

Širší vedení ODS se dnes sešlo v Praze, aby řešilo mimo jiné situaci kolem ministra obrany Alexandra Vondry (ODS). Vondrovým případem se už před jednáním výkonné rady zabývalo grémium ODS, z jeho jednání ale nevzešel jednoznačný závěr. Podle zdroje z nejužšího vedení strany nicméně dnes výkonná rada ODS Vondru podrží a ve vládě zatím zůstane. 
    

Z občanských demokratů zatím o Vondrově situaci oficiálně jednala jen jeho domovská ODS v Ústeckém kraji. Místní občanští demokraté žádné stanovisko nepřijali a dali podporu v řešení kauzy premiérovi a předsedovi strany Petru Nečasovi. Pro Nečase je Vondra klíčový spojenec uvnitř ODS. Ve straně ale má i odpůrce. Podle informací médií Vondra v neděli situaci řešil s Nečasem a místopředsedy strany, s nimiž se prý Nečas dohodl na tom, že Vondra v kabinetu zůstane. Další informace ale hovořily o tom, že šance Vondrova "přežití" ve vládě je zhruba 50 na 50. 
   

 Po Vondrově odchodu z kabinetu volají vládní TOP 09 a VV. Podle nich dostatečně nepřijal politickou odpovědnost za údajně předraženou zakázku pro firmu Promopro z doby českého předsednictví EU. Ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek sice dal jasně najevo, že jeho strana nebude vládu kvůli Vondrově kauze bořit, TOP 09 ale například nechce, aby se Vondra dále účastnil jednání koaličních lídrů a rozhodování o vládních reformách. 
    

Proti Vondrovi se nejostřeji stavěli Kalousek a předseda poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se k Vondrově případu zatím zcela jednoznačně nevyjádřil. "Pan ministr Vondra je výrazný člen vlády a ještě výraznější člen ODS. To je problém ODS. Oni si musí vyřešit, co udělají se svým ministrem, který nešťastnými okolnostmi a nešťastným vystoupením zabředl do problému," řekl dnes Schwarzenberg na dotaz ČTK.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.6 + 4.1) *

Zpět na přehled