Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vedení Českého Aeroholdingu opustí Fuksa a Vondra

Vedení Českého Aeroholdingu opustí Fuksa a Vondra

Vedení Českého Aeroholdingu opustí Fuksa a Vondra

26.11.2013 15:05, Zdroj: ČTK

Praha - Představenstvo Českého Aeroholdingu opustí bývalý rebelující poslanec za ODS Ivan Fuksa. Z funkce místopředsedy představenstva jej k 30. listopadu odvolalo ministerstvo financí. V dozorčí radě společnosti skončí exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) a Jiří Blažek (TOP 09). Třetím členem, který opustí dozorčí radu aeroholdingu, je zástupce zaměstnanců Petr Minařík, který na post koncem listopadu rezignuje, uvedla v tiskové zprávě státní společnost.

Kromě funkce v představenstvu opustí Fuksa i post vrchního ředitele pro strategii a rozvoj, v rámci které měl na starost například i hledání strategického partnera pro České aerolinie. "Úspěšnou privatizací ČSA došlo k předání části akcionářských práv letecké společnosti Korean Air, čímž byl úspěšně splněn jeden z mých hlavních úkolů," uvedl Fuksa. Prodej 44procentního podílu v ČSA korejskému dopravci za necelých 70 milionů korun schválila letos v březnu tehdejší vláda Petra Nečase (ODS).

Exministr obrany Alexandr Vondra přichází 30. července do policejní budovy Na Perštýně v Praze k výslechu v kauze Jany Nagyové.

Personální změny souvisí se změnami stanov vyplývajících ze zákona o obchodních korporacích. Od prosince se má podle společnosti snížit počet členů představenstva ze současných šesti na pět a počet členů dozorčí rady klesne ze 12 na devět.

Fuksa od roku 2007 působil jako 1. náměstek ministra financí a z titulu této funkce předsedal dozorčí radě Českých aerolinií a zasedal i v dozorčí radě Letiště Praha. V letech 2010 až 2011 byl ministrem zemědělství. Vloni v listopadu neúspěšně kandidoval na post šéfa ODS proti Nečasovi. V Českém Aeroholdingu, který pražské letiště i ČSA zastřešuje, působil od letošního ledna.

 

Představenstvo společnosti

Miroslav Dvořák - předseda

Petr Vlasák - 1. místopředseda

Philippe Moreels - místopředseda

Jozef Sinčák - člen

Josef Adam - člen

 

Dozorčí rada

Michal Mejstřík - předseda

Radoslav Bulíř - 1. místopředseda

Gustav Slamečka - člen

Tomáš Firla - člen

Tomáš Hudeček - člen

Jan Klak - člen

Jan Douša - člen

Milan Suchý - člen

Vladimír Charouz - člen

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.3 + 23.5) *

Zpět na přehled