Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vajíčka či rajčata létala i na Havla, Klause či Paroubka

Vajíčka či rajčata létala i na Havla, Klause či Paroubka

Vajíčka či rajčata létala i na Havla, Klause či Paroubka

17.11.2014 16:33, Zdroj: ČTK

Praha - Výběr případů házení různých předmětů na politiky při projevech v Československu či ČR v minulých letech:

 

28. října 1991 - Při oslavách státního svátku v Bratislavě mířila sprška vajíček na tehdy ještě federálního prezidenta Václava Havla.

11. června 1998 - Tehdejšího předsedu ODS Václava Klause zasáhlo při předvolebním mítinku v Praze-Modřanech do obličeje vajíčko.

5. března 2000 - V Brně na Masarykově univerzitě napadla házením vajíček dvojice mladých anarchistů americkou ministryni zahraničí Madeleine Albrightovou.

25. ledna 2005 - Protestující lesníci, kteří před ministerstvem zemědělství protestovali proti změnám v obchodní politice státního podniku Lesy ČR, zahnali tehdejšího ministra zemědělství Jaroslava Palase (ČSSD) sněhovými koulemi a vajíčky.

4. května 2007 - Vajíčko hozené studenty, kteří protestovali proti proti spuštění státních maturit, zasáhlo v Praze tehdejší ministryni školství Danu Kuchtovou.

8. července 2008 - Odpůrci výstavby radaru v Brdech zasáhli před Černínským palácem rajčetem ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

Květen 2009 - Kampaň před volbami do Evropského parlamentu doprovázelo házení vajíček na politiky sociální demokracie. První se stal terčem vajíček 13. května předseda strany Jiří Paroubek, série útoků vyvrcholila o dva týdny později v Praze.

16. června 2011 - Při stávce odborů v dopravě přilétlo několik rajčat a vajec před ministerstvem financí na tehdejšího ministra financí Miroslava Kalouska.

17. listopadu 2014 - Při projevu prezidenta Miloše Zemana na Albertově k 25. výročí pádu komunistického režimu pískaly stovky jeho odpůrců po celou dobu jeho projevu a z davu létaly předměty. Vajíčko zasáhlo do spánku německého prezidenta Joachima Gaucka.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.3 + 7.3) *

Zpět na přehled