Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Ústeckém kraji se ke stávce nepřipojí řidiči Arrivy Teplice

V Ústeckém kraji se ke stávce nepřipojí řidiči Arrivy Teplice

V Ústeckém kraji se ke stávce nepřipojí řidiči Arrivy Teplice

4.4.2017 10:56, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Rozsah stávky v linkové autobusové dopravě v Ústeckém kraji není jasný. Na Teplicku autobusy ve čtvrtek vyjedou, řidiči společnosti Arriva Teplice se ke stávce kvůli navýšení mezd nepřipojí. ČTK to dnes řekl šéf odborářů Arrivy Josef Linhart. Odbory dalších tří dopravních firem ještě sbírají podpisy na podporu stávky. Ústecký kraj tak stále nemá oficiální informace o tom, kolika spojů se případná stávka dotkne.

"Nemáme proč stávkovat. Dopravce nám navýšení mezd zajistil," řekl Linhart. "Naše hodinová mzda bude vyšší oproti nařízení vlády, bude činit 115 korun," dodal. Vláda stanovila minimální mzdu od letošního ledna na 98,10 Kč za hodinu jízdy a na 88 korun za hodinu čekání. Arriva Teplice má zhruba 200 řidičů, pro Ústecký kraj zajišťuje linkovou autobusovou dopravu zejména v okrese Teplice.

Přes polovinu spojů objednává samospráva u firmy BusLine. "Nemáme zatím jasno o rozsahu stávky. Nemáme zpátky podpisové archy, dostat bychom je měli dnes odpoledne, pak nahlásíme zaměstnavatelům a na OSD (Odborový svaz dopravy), kolik řidičů stávkovat bude," řekl ČTK předseda odborů společnosti BusLine Jiří Kuchynka.

Ústecký kraj nebude zajišťovat v případě stávky náhradní dopravu. "Pokud spoje opravdu nevyjedou, může kraj trvat na plnění stávajících smluv, ze kterých plynou například i sankce ve výši 1000 korun za nevyjetý kilometr," řekla dnes ČTK mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Ústecký kraj uzavřel se čtyřmi dopravci dlouhodobé smlouvy, dopravci byli vybráni na základě nejnižší ceny, jak to v době tendru vyžadoval zákon o veřejných zakázkách. Dopravcům nabídl uzavření dodatků smluv. "Nyní stále jednáme se třemi dopravci o uzavření dodatků, čtvrtý dopravce se k nám k návrhu dodatku nevyjádřil," uvedla Dosedělová.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.5 + 25.4) *

Zpět na přehled