Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Třebíči mají lidé větší zájem o veřejnou dopravu

V Třebíči mají lidé větší zájem o veřejnou dopravu

V Třebíči mají lidé větší zájem o veřejnou dopravu

10.2.2017 11:50, Zdroj: ČTK

Třebíč - Předplatní kupóny na městskou autobusovou dopravu ve všech tarifních kategoriích si letos v lednu v Třebíči koupilo téměř o 2500 lidí víc, než v lednu 2016. Tržby z městské dopravy se za leden meziročně zvýšily o více než milion korun. Představuje to nárůst o 80 procent. Novinářům to dnes řekl Aleš Kratina z městského odboru dopravy.

Městské autobusy loni na deseti linkách přepravily celkem 3,3 milionu cestujících. Běžné jízdné se od začátku roku 2017 zvýšilo o tři koruny. Lidé zaplatí za jednu jízdenku 12 korun v hotovosti a devět korun při placení kartou. "Rada města reagovala na podněty občanů a od 13. února zavádí slevu i pro invalidní důchodce druhého stupně," řekl Kratina. Dosud měli nárok na slevu jen invalidé třetího stupně. Lidé s handicapem tak zaplatí za jízdenku sedm korun hotově a pět korun kartou.

Od začátku letošního roku jsou všechny městské autobusy nízkopodlažní, mají zásuvky USB, wifi, hlasové hlášení zastávek a informační systém pro nevidomé. Dopravce od nového roku vyměnil některé vozy. Po městě teď jezdí 12 nových autobusů. Radnice za pomoci brigádníků kontroluje funkčnost nových technologií v autobusech i chování řidičů. "Zjistili nedostatky v hlášení zastávek. Dopravce je slíbil odstranit do konce února. Pokud ne, není vyloučeno stanovení sankcí," dodal Kratina. Cílem všech změn je podle něj snaha radnice zvýšit zájem o veřejnou dopravu a snížit počet aut v ulicích.

Městskou autobusovou dopravu v Třebíči provozuje od roku 2009 firma Trado-Mad spadající do společnosti Icom transport. Deset linek obsluhuje pomocí 25 vozidel, ročně přepraví kolem 3,5 milionu cestujících.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil městu Třebíč pokutu 1,5 milionu korun kvůli podmínce zajištění krytého stání pro městské autobusy, kterou město požadovalo při výběru provozovatele městské autobusové dopravy. Město s pokutou nesouhlasí a podalo rozklad, protože pokládá krytá stání v městské dopravě za standard. Podle Kratiny zatím město nemá o vývoji kauzy žádné nové informace.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.4 + 11.7) *

Zpět na přehled