Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 4. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V tendru na dodávky aut pro slovenské hasiče uspěl i český Karbox

V tendru na dodávky aut pro slovenské hasiče uspěl i český Karbox

V tendru na dodávky aut pro slovenské hasiče uspěl i český Karbox

11.9.2018 11:45, Zdroj: ČTK

Bratislava - Česká firma Karbox z průmyslové skupiny Czechoslovak Group (CSG) a také polská společnost Wawrzaszek ISS uspěly na Slovensku v tendru na dodávku cisternových stříkaček pro hasiče. Slovenské ministerstvo vnitra může v příštích letech koupit od obou firem dohromady stovky aut pro hasiče v celkové hodnotě více než 102 milionů eur (2,6 miliardy korun) bez daně z přidané hodnoty. Vyplývá to z rámcových smluv, které slovenské ministerstvo vnitra uzavřelo s úspěšnými uchazeči soutěže, zjistila ČTK z registru smluv.

Přesný počet zakoupených cisternových automobilových stříkaček typu 4x2 bude záviset na potřebách Slovenska, země není povinna vyčerpat zmiňovaný objem zakázky. Kontrakt byl uzavřen na čtyři roky.

Karbox se zavázal dodat každé vozidlo včetně příslušenství a výbavy za nanejvýš zhruba 120.000 eur (3,1 milionu korun), jeho polský konkurent za 101.300 eur (2,6 milionu Kč). Karbox, který je výrobcem kontejnerů, kontejnerových a skříňových nástaveb, v tendru nabídl vozidlo Avia, Wawrzaszek ISS zase vůz Iveco.

Slovenské ministerstvo vnitra z tendru vyloučilo jednu slovenskou a jednu chorvatskou společnost s odůvodněním, že neprokázaly splnění podmínek pro účast v soutěži.

Slovenským hasičům v minulosti dodávala vozy také kopřivnická automobilka Tatra, která objednávku na 166 hasičských speciálů podepsala před čtyřmi lety. Při výrobě vozů se automobilka tehdy spojila se slovenským výrobcem speciálních nástaveb. Také Tatra nyní patří do skupiny CSG.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.8 + 37.2) *

Zpět na přehled