Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V srpnu začne modernizace silnice z Rozstání do Městečka Trnávka

V srpnu začne modernizace silnice z Rozstání do Městečka Trnávka

V srpnu začne modernizace silnice z Rozstání do Městečka Trnávka

12.6.2019 11:13, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubický kraj opraví silnici z obce Rozstání do Městečka Trnávka na Svitavsku. Stavební firma začne s opravami úseku dlouhého 2,8 kilometru v srpnu, uvedlo hejtmanství v tiskové zprávě.

Kraj dostal na opravy evropské dotace, celkové náklady budou 31,3 milionu korun bez DPH. Ze soutěže vzešla částka o dva miliony nižší, než odhadoval projekt. Firma se zavázala, že silnici opraví za 183 dní.

"Především se nám podaří o dva měsíce zkrátit dobu realizace, a tím pádem i dopravní omezení pro občany v okolí. Modernizovaný úsek začíná na okraji Rozstání na křižovatce až po okraj Městečka Trnávka," řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Součástí modernizace bude kromě silnice i rekonstrukce autobusové zastávky, úprava chodníků včetně nasvícení přechodu pro chodce. Přes Malíkovský potok firma opraví mostovku a rozšíří ji. Most přes Heritovský potok je už dva roky opravený.

Do výběrového řízení se přihlásilo šest firem. Nabídly cenu od 31,3 milionu korun až po necelých 36 milionů korun. Stavbu navrhovaly dokončit od 183 do 240 dní. Staveniště hejtmanství předá vítězi tendru na začátku srpna.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.2 + 13.1) *

Zpět na přehled