Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V půlmiliardovém tendru na úpravu vody na Znojemsku byly chyby

V půlmiliardovém tendru na úpravu vody na Znojemsku byly chyby

V půlmiliardovém tendru na úpravu vody na Znojemsku byly chyby

17.4.2013 14:15, Zdroj: ČTK

Brno - V půlmiliardovém tendru Vodovodů a kanalizací Znojemsko na rekonstrukci úpravny vody byly chyby. Losování firem, které se jej účastnily, nebylo transparentní. Zadavatel následně první kolo výběrového řízení zrušil, což bylo podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v pořádku. ČTK to dnes řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Na pokračování zakázky to ale nemá žádný vliv. Tendr vyhrálo podle dřívějších informací v dalším kole sdružení firem v čele s Imosem Brno.

Antimonopolní úřad rozhodl stejným způsobem podruhé. Případem se zabýval na základě podnětu Skansky, které se nelíbilo zrušení tendru.

V prvním rozhodnutí ÚOHS byly nepřesnosti. Proto předseda úřadu Petr Rafaj případ vrátil svým podřízeným k došetření. Měli se znovu zabývat i otázkou, jestli zrušení tendru bylo v souladu se zákonem.

"Nové prvostupňové rozhodnutí bylo vydáno 15. dubna. Úřad opětovně konstatoval, že losování proběhlo netransparentním způsobem, a zadavatel byl tedy oprávněn z tohoto důvodu zadávací řízení zrušit," uvedl bez bližších podrobností Švanda.

Úpravna vody ve Znojmě byla postavená v letech 1967 až 1970 a dosud neprošla žádnou větší rekonstrukcí, opravily se vždy jen dílčí závady. Při opravě stavbaři například nahradí usazovací nádrže novou technologií nebo vymění rozvodný systém. Kromě chlóru bude voda dezinfikovaná také UV zářením. Všechny novinky mají přinést úspory nákladů na výrobu pitné vody.

U úpravny se také postaví nádrž na pitnou vodu o objemu 4000 metrů krychlových, která bude sloužit jako rezerva pro odběr vody spotřebiteli ve Znojmě a přilehlých obcích.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.8 + 41.6) *

Zpět na přehled