Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Průhonicích dnes bude pokračovat vyjednávání ČSSD a ANO o vládě

V Průhonicích dnes bude pokračovat vyjednávání ČSSD a ANO o vládě

V Průhonicích dnes bude pokračovat vyjednávání ČSSD a ANO o vládě

23.11.2013 11:35, Zdroj: ČTK

Praha - V Průhonicích u Prahy budou dnes pokračovat vyjednávání o možné vládní spolupráci mezi ČSSD a ANO. Na svém třetím jednání by hlavní vyjednávači měli řešit mimo jiné spory, které mají v oblasti daňové politiky. Diskutovat by mohli také o personálním obsazení vedení Sněmovny a o také o tom, jaké ministerstvo která strana získá.

Obě strany si dělají nárok na křeslo předsedy Sněmovny a ministra financí. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, kterého prezident Miloš Zeman ve čtvrtek pověřil jednáním o sestavení nové vlády, v médiích uvedl, že sociální demokracie by kromě premiérského postu chtěla finance a vnitro. Na získání křesla ministra financí ale trvá i hnutí ANO. Spor bude i o post předsedy Sněmovny.

Od voleb, v kterých ČSSD zvítězila, uplynou o víkendu čtyři týdny. ČSSD ale kvůli vnitrostranickým sporům zahájila vyjednávání o možné koalici až před dvěma týdny. Dohodnout by se chtěla s ANO a KDU-ČSL. V uplynulých dvou týdnech se scházely expertní týmy stran, které hledaly shody a rozpory v programech. ČSSD a ANO se neshodnou především na daních. Sociální demokracie by ráda zvýšila firemní daně, což ANO odmítá. S lidovci se zase ČSSD neshodne na zrušení zdravotnických poplatků.

Od příštího týdne by mohli ČSSD, ANO a lidovci o vládě vyjednávat na trojstranných schůzkách. Sobotka by rád do konce roku předložil prezidentovi konkrétní návrh na jmenování vlády.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.2 + 15.4) *

Zpět na přehled