Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 24. 9. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Praze dostane 450 autobusů a tramvají kamerový systém

V Praze dostane 450 autobusů a tramvají kamerový systém

V Praze dostane 450 autobusů a tramvají kamerový systém

13.11.2017 17:55, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) rozšíří kamerové systémy uvnitř prostředků MHD. Od prosince by měly být dodávány do 200 autobusů, v příštím roce se chystá také výběrové řízení na rozšíření kamerových systémů do 250 tramvají. Podnik to dnes uvedl v tiskové zprávě, v níž odsoudil útok fotbalových fanoušků na muže tmavé pleti, který se stal v tramvaji.

Dopravní podnik loni v září získal od Úřadu pro ochranu osobních údajů osvědčení, na jehož základě může používat kamery na předním skle dopravního prostředku, které zaznamenávají nehody. Zároveň dostal povolení, že mohou být kamerové systémy umístěny vně i uvnitř tramvají Škoda 15T, kterých se bude týkat tendr na vybavení v příštím roce. Celkem má podnik 857 tramvají.

Podnik má kamerové systémy také ve všech autobusech, které jsou ve vozovém parku od září 2009. Kamerový systém zaznamenává práci řidiče a zároveň dokáže pořídit krátký záznam v nouzi, po aktivaci tísňového tlačítka udělá patnáctiminutový záznam. Je možné jej do dvou hodin od vytvoření dekódovat a využít pro dokumentaci přestupku nebo trestného činu.

Nyní je podle podniku kamerovými systémy vybaveno 656 autobusů, což činí 56 procent vozového parku autobusů. Dalších 200 vozidel dostane nové kamerové systémy postupně od příštího měsíce.

DPP by měl mít v příštím roce náklady 14,5 miliardy korun, z toho investice 1,88 miliardy korun. Investice půjdou na obnovu vozového parku i kolejí, řekl dnes ČTK generální ředitel DPP Martin Gillar Podnik je městskou akciovou firmou, která zaměstnává zhruba 11.000 lidí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.7 + 34.5) *

Zpět na přehled