Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Pardubicích by se měla v létě začít stavět nová psychiatrie

V Pardubicích by se měla v létě začít stavět nová psychiatrie

V Pardubicích by se měla v létě začít stavět nová psychiatrie

3.5.2019 10:52, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubický kraj v nové soutěži vybral firmu na výstavbu psychiatrického pavilonu v Pardubické nemocnici. Původní výběrové řízení bylo vloni zrušeno mimo jiné kvůli podezření, že existovala dohoda mezi přihlášenými uchazeči. Nejvýhodnější ze sedmi podaných nabídek nyní dosáhla 318 milionů včetně DPH, což je asi o šest milionů více než v první soutěži. Kraj kromě ceny uplatnil také kritérium délky stavby.

"Musíme ještě počkat, zda se někdo proti výsledkům soutěže neodvolá. Stavba by měla začít v červenci," řekl ČTK náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

Překročení předpokládané ceny, která činila 223,5 milionu korun bez DPH, bylo dalším z důvodů zrušení původní soutěže. Podle Línka je nový tendr na původním nezávislý.

Hejtmanství i společnost Nemocnice Pardubického kraje (NPK) podaly kvůli prvnímu výběrovému řízení trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením na pletichy při veřejné soutěži. V současnosti věc prověřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), nikdo zatím nebyl obviněn. Novou soutěž organizovalo hejtmanství jako vlastník nemocnic, původní vypsala společnost Nemocnice Pardubického kraje.

Na výstavbu pavilonu získal kraj 220 milionů korun z evropských fondů. Vybuduje za ně novostavbu objektu oddělení psychiatrie a klinické psychologie včetně napojení na rozvody v areálu, stavebníci provedou úpravy komunikací, přeložky inženýrských sítí, demolici části zpevněných ploch a opraví oplocení v západní části areálu nemocnice.

Dostupnost a kvalita psychiatrické péče v Pardubickém kraji není podle zástupců regionu na dostatečné úrovni. V roce 2015 byl otevřen nový pavilon psychiatrie ve Svitavách. "I tak jsou možnosti pro pacienty v našem regionu omezené, protože na rozdíl od jiných regionů nedisponujeme psychiatrickou léčebnou," uvedl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr (ODS). Řada pacientů se proto zatím musí léčit v jiných krajích. Stavba pardubické psychiatrie by podle nabídky měla být hotova za 699 dní.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.9 + 47.8) *

Zpět na přehled