Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Ostrově začne stavba tělocvičny u ZŠ Myslbekova

V Ostrově začne stavba tělocvičny u ZŠ Myslbekova

V Ostrově začne stavba tělocvičny u ZŠ Myslbekova

18.7.2018 15:25, Zdroj: ČTK

Ostrov (Karlovarsko) - V Ostrově na Karlovarsku začne v nadcházejících týdnech stavba tělocvičny u základní školy v Myslbekově ulici. Stavba za 36 milionů korun měla začít už na jaře, zdrželo ji ale nutné přeložení inženýrských sítí. ČTK to řekl starosta Ostrova Josef Železný (ČSSD).

"Rozpočet máme letos připravený na čerpání pěti milionů korun. Ale čekali jsme na ČEZ, protože tam je přeložka nízkého napětí. My to platíme, ČEZ staví. Na té přeložce se začalo dělat minulý týden," řekl Železný. Jakmile bude přeložka hotová, může podle něj nastoupit firma, která vyhraje tendr na tuto zakázku. Radní už pro stavbu schválili zadávací dokumentaci. Pokud se podaří vybrat stavební firmu, měla by nová tělocvična stát do konce října příštího roku.

Starosta předpokládá, že půjde o poslední větší podobnou investici města na delší dobu. Loni se v Ostrově otevřel nový atletický areál za 50 milionů korun. "Tyto investice přinášejí zvyšování mandatorních výdajů. Na jejich další nárůst by město nemělo peníze," řekl Železný.

Stavba tělocvičny byla jednou z priorit vedení města, které je na radnici od loňského dubna. Pro školu asi s 500 žáky je podle starosty současná malá tělocvična nedostačující. Nová tělocvična má být určena především pro míčové hry, uzpůsobený tomu bude i její povrch. V tělocvičně bude vyznačeno hřiště pro basketbal, volejbal i sálovou kopanou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.3 + 29.3) *

Zpět na přehled