Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V nemocnici Náchod podezření z podvodu,řeší tam i plat 220.000 Kč

V nemocnici Náchod podezření z podvodu,řeší tam i plat 220.000 Kč

V nemocnici Náchod podezření z podvodu,řeší tam i plat 220.000 Kč

19.9.2017 15:55, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Nová předsedkyně představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ivana Urešová podala kvůli finančním transakcím v nemocnici trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z podvodu. Kraj v nemocnici zahájil audit. V nemocnici kraj prověřuje také odměňování, které u jednoho zaměstnance dosáhlo nadprůměrných asi 220.000 korun měsíčně. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Na nesrovnalosti v hospodaření se přišlo po nástupu Urešové do funkce 1. srpna. Podezření z podvodného jednání se podle Cabicara týká proplácení faktur soukromému subjektu za zajišťování činnosti takzvané etické komise. Ta se zabývá lékařskými studiemi a zprávami pro externí zadavatele. Podle Cabicara jde o problematické platby v řádu statisíců korun. Výkon etické komise představenstvo nemocnice na konci srpna pozastavilo.

V souvislosti s platem 220.000 korun měsíčně se kraj podle Cabicara bude také zabývat způsobem odměňování v nemocnici. Vysoký plat byl podle náměstka souhrnem odměn za vedení primariátu, funkci ve vedení nemocnice a přesčasové hodiny. "Budeme o tom debatovat, jak to přenastavit," řekl Cabicar. Jméno pracovníka pobírajícího tento plat neuvedl. Podle náměstka se ve vedení nemocnice dají čekat další personální změny.

Kraj také bude řešit ztrátové hospodaření nemocnice. Pro letošní rok se podle Cabicara počítalo se ztrátou 45 milionů korun, ale skutečnost zřejmě bude ještě o 15 až 20 milionů korun horší. Závazky nemocnice po splatnosti jsou asi 60 milionů korun. "Paní ředitelka (Urešová) se snaží zalepit všechny možné díry," řekl k situaci v nemocnici náměstek.

Nemocnice Náchod zajišťuje zdravotní péči pro spádovou oblast s více než 200.000 obyvateli, ve specializovaných oborech až pro 250.000 lidí. Pod náchodskou nemocnici spadá jedenáct provozoven, z toho sedm s lůžkovou péčí o celkové kapacitě 832 lůžek. Nemocnice zaměstnává 1500 lidí a loni měla výnosy 1,1 miliardy korun.

Kraj v srpnu vypsal tendr na modernizace náchodské nemocnice za odhadovaných 1,4 miliardy korun. Stavba by mohla začít příští rok. Nynější tendr je čtvrtý v pořadí, minulé soutěže kraj z různých důvodů zrušil.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.5 + 22.6) *

Zpět na přehled