Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V miliardovém tendru Lesů ČR 26 firem, o pět méně než loni

V miliardovém tendru Lesů ČR 26 firem, o pět méně než loni

V miliardovém tendru Lesů ČR 26 firem, o pět méně než loni

6.11.2018 09:39, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Do osmimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva 2019+ v letech 2019 až 2023 podalo nabídky 26 firem. Loni se do tendrů 2018+ přihlásilo 31 firem. Tendr 2019+ je rozdělen na 47 územních jednotek a týká se asi pětiny lesů podniku. Vítězné firmy by na jednotkách měly začít pracovat v lednu. ČTK to dnes řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Uzávěrka pro elektronické podání nabídek byla v pondělí. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v Česku.

Firmy v tendru 2019+ podaly celkem 126 nabídek na 46 jednotek. Na jednotku Měřín na Vysočině žádnou nabídku nepodaly. Průměr na jednotku tak činí 2,74 nabídky. Loni v tendru 2018+ se soutěžilo o 52 jednotek, na něž firmy podaly 196 nabídek. Průměr na jednotku tehdy činil 3,77 nabídky.

Do tendru 2019+ se přihlásili všichni současní hlavní obchodní partneři státního podniku. Nabídky podala skupina Uniles z holdingu Agrofert, Stora Enso Wood Products Ždírec, Kloboucká lesní, Lesní společnost Ledeč nad Sázavou i Jihozápadní dřevařská.

V tendru se zájemci ucházejí o těžbu 2,3 milionu metrů krychlových dříví za rok. Předpokládaná hodnota soutěžených prací je asi 8,37 miliardy korun. Jediným kritériem pro určení vítěze je v tendru 2019+ opět cena.

Novinkou letošních tendrů je to, že vybraný smluvní partner po naplnění kontraktu bude moci své těžařské kapacity dál využít k výrobě dřeva pro Lesy ČR. Podnik si tím chce udržet kapacity smluvního partnera především pro likvidaci nynější rozsáhlé kůrovcové kalamity v českých lesích.

Všechny soutěžené jednotky jsou v režimu takzvané komplexní zakázky. Vítězné firmy tak budou provádět těžbu, pěstební práce i prodávat dřevo. V minulosti byla menší část jednotek soutěžena zvlášť na pěstební práce či těžbu, podnik od tohoto dělení nyní ustoupil.

V loňském lesnickém tendru 2018+ byla nejúspěšnější Lesní společnost Ledeč nad Sázavou, která získala devět kontraktů z 52 soutěžených jednotek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.5 + 46.2) *

Zpět na přehled