Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V městské nemocnici ve Slaném začnou zpožděné opravy

V městské nemocnici ve Slaném začnou zpožděné opravy

V městské nemocnici ve Slaném začnou zpožděné opravy

31.12.2012 18:16, Zdroj: ČTK

Slaný (Kladensko) - Ve Slaném na Kladensku v příštím roce začnou zpožděné opravy gynekologicko-porodnického a pediatrického oddělení městské nemocnice. Rekonstrukce bude stát kolem 24 milionů korun. Přesná částka vzejde z výběrového řízení, které město vypíše v lednu. ČTK to řekl starosta Ivo Rubík (ODS).

Opravy původně měly začít letos. Nejprve však byla na konci loňského roku pozastavena výzva, ze které mělo město získat dotace, a hrozilo, že je nedostane. Další zpoždění zavinilo zatčení bývalého hejtmana Davida Ratha kvůli údajné korupci a výběr jeho nástupce.

Kvůli průtahům se podle Rubíka musí změnit harmonogram postupu prací, který musí schválit úřad přidělující dotace. "Považujeme to za formální a standardní záležitost. Už je to jenom o komunikaci mezi městem a úřadem regionální rady a nejde to do politických orgánů, což je vždycky dobrá zpráva, protože politika to většinou jenom komplikuje," uvedl Rubík.

Nemocniční oddělení získá nové porodní pokoje, zázemí pro zaměstnance, výtahy nebo nový vchod. Údajně se zlepší zejména komfort pro pacientky i zaměstnance, při opravách naopak nebudou nakoupeny nové přístroje.

Slánská nemocnice byla založena v roce 1884. Její současná historie se začala psát v roce 1996, kdy byla převedena do majetku města, které ji začalo samo provozovat. V budově jsou zubní ordinace a laboratoř, gynekologie, chirurgie, ortopedie, oční ordinace, kožní oddělení, interna, diabetologie, ordinace praktických lékařů, neurologie, fyziatrie a rehabilitace.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.2 + 4.4) *

Zpět na přehled