Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Mělníku by letos měly přibýt nové úseky cyklostezky

V Mělníku by letos měly přibýt nové úseky cyklostezky

V Mělníku by letos měly přibýt nové úseky cyklostezky

12.1.2019 09:48, Zdroj: ČTK

Mělník - V Mělníku by letos měly přibýt nové úseky cyklostezky. Mají navázat na část cyklotrasy, kterou hejtmanství buduje podél Labe. Trasy pro cyklisty spojí důležité body ve městě, například nádraží a centrum města. Město chce v únoru vyhodnotit patnáctimilionový tendr, poté by mohly být zahájeny stavební práce, informoval místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (za STAN). Evropská dotace, kterou město získalo, pokryje většinu nákladů.

Krajská cyklostezka budovaná mezi obcí Kly a Mělníkem zatím končí u bývalé cukrovarské čističky, příští rok by měl přibýt další úsek do mělnické části Hadík. Odtud naváže část, kterou nechá postavit město.

"Z Hadíku potom pokračujeme my a pod cukrovarskou zdí to vedeme na staré lázně, tam se cyklotrasa vyvede nahoru do parku u domu dětí a mládeže a pak ta trasa je tak trošku rozvedená dál po městě, protože dotace je soustředěná, aby hlavně propojovala takové body, jako jsou školy, dopravní terminály a podobně," uvedl místostarosta.

S dostavbou úseku cyklostezky mezi Kly a Mělníkem by chtěl Středočeský kraj začít v březnu roku 2020 a dokončit jej v červenci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.7 + 44.6) *

Zpět na přehled